Německá a evropská svoboda ducha přehled

Německá a evropská svoboda ducha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296102/bmid_nemecka-a-evropska-svoboda-ducha-AKU-296102.jpg 5 6 6

Projev pronesený v Praze 16. ledna 1944 se zabývá vztahem nacionálního socialismu a svobody. Chápe nacismus jako protiklad vůči komunismu a kapitalismu, jež se podle autora vzájemně podobají destrukcí osobnosti ve prospěch kolektivu a imperialistickými snahami, nepřátelskými svobodě.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Německá a evropská svoboda ducha. Přihlašte se a napište ho.

WolfIssen
06.05.2024 5 z 5

Pan A. E. Rosenberg nejenže ve svém projevu trefně popsal události své doby, ale především předpověděl i dnes platné události, které sužují náš svět více než 70 let a ke kterým je dnes většina Evropy slepá a nedůvěřivá.

VIKTORAUGUST1
25.07.2020 5 z 5

Krátké, výstižné - troufám si napsat- arcidílo. Rosenberg ve svém projevu správně pojmenovává mnohá nebezpečí doby jak tehdejší, tak v dějinné návaznosti i nebezpečí dnešní (mnohé z toho před čím Rosenberg varoval - je dnes již skutečností).

Kniho.mol.ka
18.05.2020

Tento projev jsem si přečetla díky Délskému potápěči, který ho publikoval v rámci Tradice budoucnosti. A je fascinující, jak aktuální, i přes takový časový odstup, a do jisté míry prorocké čtení to je.
„..jmenované universalismy však, jsouce zásadně nesnášenlivé, chtějí vnutiti svá dogmata všem národům buď hrozbou hospodářskými katastrofami, nebo přímo politickovojenskými mocenskými prostředky.“

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Německá a evropská svoboda ducha v seznamech

nacismus filozofie přednášky Evropa svoboda

Alfred Ernst Rosenberg