Nefertiti, královna tajemné krásy přehled

Nefertiti, královna tajemné krásy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38889/bmid_nefertiti-kralovna-tajemne-krasy-OUT-38889.jpg 4 94 94

Nefertiti - Kráska, která přichází. Sami staří Egypťané tak pojmenovali tajemnou a neobyčejně půvabnou královnu. Bohatý obraz osudů této podivuhodné ženy rozvíjí ve svém díle německý autor blízký našim čtenářům již svou předchozí výpravou za dobrodružstvím archeologie. Historik umění a germanista P. Vandenberg nazval svou knihu o dosud málo známé královně ,,archeologickou biografií"; poutavě a zevrubně tu na základě vědeckých výzkumů a poznatků rekonstruuje životopis jedné z nejzáhadnějších postav starověkého Egypta - dcery mittanského krále a manželky faraóna Achnatona, která měla silný osobní vliv ve státním a náboženském životě armanského období. Pozadí příběhu Nefertiti pak otevírá prostot pro vykreslení krátkého, leč oslnivého rozkvětu Achetatonu, města vybudovaného na počest boha Slunce Atona, a pro přiblížení způsobu života, obyčejů, politických událostí i celkového dění za Nové říše, odborně i čtenářsky nejpřitažlivějšího úseku staroegyptských dějin. Knihu doprovází bohatá fotografická příloha.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Biografie a memoáry
Vydáno: , Vyšehrad

Nofretete. Eine archäologische Biographie. , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nefertiti, královna tajemné krásy. Přihlašte se a napište ho.

madem
12.11.2022 4 z 5

Po několika knihách autora se mi podařilo sehnat jednu historickou a jsem ráda. Umí je líp.

Elea
20.04.2021 4 z 5

Zajímavá kniha o Nefertiti, krásně se čte - vlastně jako všechny autorovy knihy.

Artep071
10.08.2020 4 z 5

Velmi hezké zpracování tak nesmrtelné Nefertiti, za mě doporučuji, jelikož se mi četlo tohle zpracování opravdu lehce a jedním dechem .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Nefertiti, královna tajemné krásy v seznamech

v Právě čtených5x
v dalších seznamech2x