Návrat přehled

Návrat
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435632/bmid_navrat-13U-435632.png 4 6 6

Dulce Maria Cardoso, jedna z najvýznamnejších súčasných portugalských autoriek, majstrovsky sprostredkúva dôležitý historický moment, ktorý zažila na vlastnej koži. Luanda 1975. Rui podobne ako státisíce ďalších Portugalcov musí opustiť svoj domov v Angole – bývalej portugalskej kolónii, ktorá získala nezávislosť. S mamou, sestrou a jedným kufrom sa ocitá v nehostinnom Lisabone, kde sa im dočasným domovom stáva malá hotelová izba. Prežíva milostné dobrodružstvo, hľadá si priateľov v cudzom meste, smúti za domovom a napriek vážnosti situácie vtipne a sarkasticky komentuje neradostnú realitu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Portugalský inštitút

O Retorno , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Návrat. Přihlašte se a napište ho.

netopýr088
02.09.2022 4 z 5

Nie pre všetkých ľudí, ktorí v roku 1975 opustili Angolu a Mozambik, bola cesta do Portugalska návratom, mnohí jednoducho utekali, z krajiny, kde ich čakala smrť do krajiny, v ktorej klinčeková revolúcia zanechala množstvo neistôt. Cardosová ukazuje širokú škálu problémov, ktoré sprevádzali navrátilcov z koloniálnych zemí, od kultúrnych rozdielov až po šikanu a diskrimináciu, dokonca aj vo vlastných radoch. Niekedy mi vadili heslovité vety, najmä zo začiatku som ich zaznamenal priveľa, ale po tom, ako som si zvykol na autorkin štýl, musel som žasnúť.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Návrat v seznamech

v dalších seznamech2x