Muži pod ochranou přehled

Muži pod ochranou https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76143/bmid_muzi-pod-ochranou-cK3-76143.jpg 4 407 407

Napínavý román, autorem označený jako politická fikce, mistrně a s dávkou ironie zachycuje americkou realitu a její možné proměny v diktaturu za mimořádných podmínek. Po epidemii záhadné encefalitidy, která zahubí spousty mužů v produktivním věku, se vlády zmocní ženy a s vervou začnou užívat úspěšnou emancipaci od domácnosti a rodinného krbu. Postupně vyprodukují protimužský rasismus, čímž vzbudí odpor zbylých mužů i těch žen, které si zachovaly něžný cit pro silné pohlaví. Podzemní hnutí postupně přetvoří stávající režim v přijatelnější matriarchát legalizující sexuální svobodu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Smena

Les hommes protégés , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muži pod ochranou. Přihlašte se a napište ho.

ZaS
11.02.2024 2 z 5

Z ryze literárního hlediska celkem zklamání. Děj i postavy jsou na Merleho podprůměrné; celkově román působí jako by byl psán horkou jehlou. Inspirací byl zjevně nárůst feminismu na západě v poválečném období. Paradoxně v dnešní době je tím zajímavějším na celém ději spíše téma epidemie a reakcí na ni - jak jednotlivců tak i celé společnosti.

ibapisem
05.02.2024 5 z 5

velmi pomaly rozbeh ale potom to uz je beh o zivot

Koškin
20.01.2024 5 z 5

Merle je pan spisovatel, což se pozná už podle prvních stránek. Trochu mě rušila určitá nezúčastněnost, odtažitost hlavního hrdiny (možná je to typická charakteristika vědce), ale téma zpracované před 50 lety je popsané velmi plasticky a reálně. Výhledy z takové globální krize ale žádná hitparáda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Muži pod ochranou v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x