Muž menom Ove přehled

Muž menom Ove
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511128/bmid_muz-menom-ove-GHL-511128.jpg 5 4460 4460

Málovravný človek len málokedy povie sprostosťSpoznajte ho a neprestanete sa smiať. Román Fredrika Backmana o starom frflošovi humorne stvárňuje celý rad situácií, ktoré dôverne poznáme. Je to kniha, ktorá má svoj vlastný svet, ale zároveň nám hovorí niečo dôležité o nás a našej súčasnosti. Ove je starší pán, aký žije snáď v každom obytnom dome - večne nevrlý, zatrpknutý frfloš, v ktorom len ťažko odhalíte dobré srdce. Milovaná žena mu umrela, stal sa z neho samotár a pomaly stráca zmysel života. Kedysi býval predsedom spoločenstva vlastníkov domov, ale vystriedali ho už pred niekoľkými rokmi. Rozhodne mu to však nezabránilo vykonávať funkciu strážcu poriadku. Samozvaného. Keď sa do domu naproti prisťahujú mladí hluční susedia a namiesto pozdravu sa im len tak mimochodom podarí nacúvať do Oveho poštovej schránky, a ešte k tomu japonským autom, spustí sa kolotoč nečakaných udalostí. Začína sa príbeh o prekvapujúcom priateľstve, túlavom kocúrovi a najmä o tom, ako sa ľuďom, ktorí sa s Ovem stretnú, zmení život. Príbeh sa nesie v podobnom duchu ako román Jonasa Jonassona Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol alebo film Tak dobre, ako sa len dá s Jackom Nicholsonom. Knihu Muž menom Ove preložili doteraz do dvadsiatich piatich jazykov a pripravuje sa aj filmové spracovanie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (SK)

En man som heter Ove , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muž menom Ove. Přihlašte se a napište ho.

KubaHanzelin
26.05.2024 5 z 5

Kniha u které si budete smát i brečet, ani jedno se mi u čtení moc nestává, ale tentokrát jsem narazil na tento klenot a neudržel jsem se:)
Skvěle napsáno i přeloženo
Nemám co vytknout

Dietwithstyle
25.05.2024 5 z 5

Nestává se často, že bych u knihy brečela. Ale tenhle příběh mě teda dostal. Smekám před autorem, skvěle napsáno.

misssicccka
24.05.2024 5 z 5

Jedine, co jsem chtela vytknout, bylo caste opakovani nekterych casti. Jenze pak mi doslo, ze to je presne to, co k tomu morousovi patri.
Je to skvela kniha.
Ove je krizenec meho bratra Brblala a Forresta ;)
Musite cist!

Tipy na filmy a seriály podle knižní předlohy

07.04.2024

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Uteč, dokud můžeš, a další knižní novinky (4. týden)

22.01.2023

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Dneska už lidi neumějí uvařit poctivý kafe. Stejně jako už nikdo nepíše rukou. Na psaní mají počítače a espreso jim vaří stroje. A kam asi směřuje společnost, kde už nikdo neumí psát rukou ani uvařit kafe?

Co by to bylo za lásku, odejít od někoho, když přijdou těžkosti? Opustit ho, když je na dně? Tak mi řekněte, jestli je to láska!

Láska je podivuhodná věc. Dostaví se úplně znenadání.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Muž menom Ove v seznamech

v Právě čtených80x