Muka obraznosti přehled

Muka obraznosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110226/bmid_muka-obraznosti-lyy-110226.png 4 155 155

Román o problémech právě dostudovaného inženýra chemie nastupujícího do prvního zaměstnání, jehož představy a plány se střetávají s tvrdou životní realitou. Román se odehrává v 80.letech 20.století a jeho hrdina se dostává neustále do rozporu nejen se svými spolupracovníky, ale i se svými láskami. Je náruživý čtenář, snílek, který si podle literárních modelů vysnil pracovní a milostné úspěchy a je zaskočen tím, že realita je úlně jiná...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Muka obraznosti. Přihlašte se a napište ho.

freejazz
03.04.2022 5 z 5

moja maturitná téma zo slovenčiny:)

boticelli
18.02.2021 4 z 5

Sice spíše letní čtení k vodě ale různé vztahové a víceméně milostné peripetie zúčastněných postav se četly velice dobře. Dlouhá dvacátá kapitola byl úplný čtenářský zážitek a můj osobní vrchol celého románu!

SSTknihy
07.11.2018 4 z 5

Román o konfrontaci snu a skutečnosti. Marek nastupuje jako mladý inženýr chemie do svého prvního zaměstnání, jenomže jeho nadšení, elán a ambice žijí spíš v jeho bujných představách, ovlivněných romantickou četbou, než v reálném přístupu. Zmítán v mukách obraznosti se sice ve svých představách stává úspěšným hrdinou v práci i v ženské náruči, realita je ale katastrofální a Marek musí urazit ještě dlouhou cestu, než najde sám sebe a zjistí, co chce doopravdy v životě dělat.
Velmi autobiografický román. Zajímavé je i filmové zpracování z roku 1990 s Jiřím Pomeje a Dášou Bláhovou

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Muka obraznosti v seznamech

v Právě čtených1x