Mesto přehled

Mesto https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431253/bmid_mesto-Ji4-431253.jpg 4 151 151

Jedného dňa všetci obyvatelia malého banského mesta Silvertjärn záhadne zmizli. Bez stopy sa stratilo takmer deväťsto ľudí. Nikto nevie, ako sa to stalo. Bola to nehoda, masová samovražda alebo v zmiznutí zohralo svoju úlohu oživenie fanatického náboženského hnutia? Odvtedy prešlo viac ako pol storočia. Alice je mladá ambiciózna dokumentaristka. Odmala počúvala príbeh o Silvertjärne z rozprávania starej matky, ktorá pri nevysvetliteľnej udalosti stratila celú rodinu. Túži konečne sa dozvedieť pravdu. S priateľmi sa rozhodne stráviť päť dní v izolovanom opustenom meste a zozbierať materiál na film. Len čo však dorazia na miesto, počujú zvláštne zvuky a vidia nevysvetliteľné veci. Čoskoro si musia položiť otázku, či je minulosť naozaj minulosťou a či tajomné mesto nepohltí aj ich. Mesto je klaustrofobický triler o zle, ktoré by nemalo jestvovať, a záhade, ktorá by sa možno nikdy nemala objasniť.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Staden , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mesto. Přihlašte se a napište ho.

Leena
24.03.2024 3 z 5

Dobře vykresleno, jak davová psychóza a fanatismus dokážou zblbnout lidi a udělat z nich nemyslící ovce. To platí pro každou dobu, bohužel.
Docela se mi to líbilo a bylo to i čtivé.
Jen mi nebylo jasné, kam se poděla všechna zvířata a někdo přece musel doma zůstat s menšími dětmi, to bylo dost nelogické.

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

Pred 60 rokmi z malého banského mestečka, uprostred hlbokých Švédskych lesov zmiznú za záhadných okolností všetci ľudia.
Mladá dokumentaristka Alice sa rozhodne navštíviť toto tajomné miesto a zozbierať materiál na film.
Jej stará mama tam prišla o celú rodinu. A to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa púšťa do pátrania, ktoré sa ukáže ako životu nebezpečné.

Ticiana
10.11.2023 4 z 5

Velice ctive, ale tak nejak jsem dopredu uhodla, co se stalo. Ono se to nabizelo. Alice me desne stvala, dalsi postavy taky ale o hodne mene. Linka minulosti lepe vyobrazena. Kniha je takova jednohubka, skvela atmosfera, ale neni to az tak strasidelne.

Knižní novinky (10. týden)

01.03.2020

Kniha Mesto v seznamech