Měděný jezdec přehled

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382921/bmid_medeny-jezdec-UA0-382921.jpg 5 841 841

Taťána a Alexandr série

Rok 1941, Leningrad. Město zašlé slávy, kde velkolepé bulváry a výstavní paláce z dob minulých kontrastují se stísněnými komunálními byty a šedou realitou stalinského Ruska. V Evropě zuří válka, která má brzy osudově zasáhnout i do života Taťány Metanovové. Právě v den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje a vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky, neboť nadporučík Alexandr Bělov je vyvoleným její sestry Dáši. Situaci navíc komplikuje i skutečnost, že jediný člověk, jenž zná Alexandrovu pravou totožnost, je jeho bývalý přítel Dimitrij, který si myslí na Taťánu.A tak se milenci, kteří nedokáží odolat vlastní touze, scházejí tajně, aby neranili Dášiny city a neohrozili Alexandrův život, zatímco válka kolem nich nabírá na obrátkách. Když město sevře německá blokáda, hladomor a nelítostná zima, do vztahu Taťány a Alexandra vstoupí zoufalství a všudypřítomný strach ze smrti...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Euromedia

The Bronze Horseman , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měděný jezdec. Přihlašte se a napište ho.

zimolka
25.10.2022 3 z 5

Prvních asi 200stran jsem se neskutečně přemáhala ,abych knihu neodložila, děj se pořád točil dokola, pak jsem se konečně začetla a asi zkusím i další díl.

pavlinkaa
20.07.2022 3 z 5

Z celé knihy mi přišlo zajímavých a čtivých tak 100 stran. Musím se pochválit, že jsem vydržela a knihu přečetla.
Myslela jsem, že když má kniha tak vysoké hodnocení, bude mnohem lepší.

malen
06.07.2022 4 z 5

Sama bych si ji asi nekoupila, vyhýbám se válečným tématům. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ji dostala a už jsem běžela koupit i další dva díly, přestože jsem se místy dějem špatně prokousávala. A stejně jako píší i ostatní, také bych tam nemusela mít tolik té sladké vaty.

Knižní novinky (23.4. - 6.5.)

23.04.2018

Neměli minulost. Neměli budoucnost. Prostě jen existovali.

„Alexandře, ty jsi… mě hledal? „Po celý život.“

„Choď dál s Dášou. Ona je správné děvče pro tebe. Je už žena a já jsem–“ „Slepá!“ vykřikl Alexandr. Taťána stála v Govorovově ulici a zdrceně prohrávala bitvu o své srdce. „Ach, Alexandře,“ vzdychla, „co to ode mě chceš...“ „Všechno!“ zašeptal nelítostně.

Kniha Měděný jezdec v seznamech

v Právě čtených7x