Měděný jezdec přehled

Měděný jezdec https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378024/bmid_medeny-jezdec-c3J-378024.jpg 5 841 841

Taťána a Alexandr série

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bronze Horseman , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Měděný jezdec. Přihlašte se a napište ho.

zimolka
25.10.2022 3 z 5

Prvních asi 200stran jsem se neskutečně přemáhala ,abych knihu neodložila, děj se pořád točil dokola, pak jsem se konečně začetla a asi zkusím i další díl.

pavlinkaa
20.07.2022 3 z 5

Z celé knihy mi přišlo zajímavých a čtivých tak 100 stran. Musím se pochválit, že jsem vydržela a knihu přečetla.
Myslela jsem, že když má kniha tak vysoké hodnocení, bude mnohem lepší.

malen
06.07.2022 4 z 5

Sama bych si ji asi nekoupila, vyhýbám se válečným tématům. Ale nakonec jsem ráda, že jsem ji dostala a už jsem běžela koupit i další dva díly, přestože jsem se místy dějem špatně prokousávala. A stejně jako píší i ostatní, také bych tam nemusela mít tolik té sladké vaty.

Knižní novinky (23.4. - 6.5.)

23.04.2018

Neměli minulost. Neměli budoucnost. Prostě jen existovali.

„Alexandře, ty jsi… mě hledal? „Po celý život.“

„Choď dál s Dášou. Ona je správné děvče pro tebe. Je už žena a já jsem–“ „Slepá!“ vykřikl Alexandr. Taťána stála v Govorovově ulici a zdrceně prohrávala bitvu o své srdce. „Ach, Alexandře,“ vzdychla, „co to ode mě chceš...“ „Všechno!“ zašeptal nelítostně.

Kniha Měděný jezdec v seznamech

v Právě čtených7x