Marianne a Jason přehled

Marianne a Jason
https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86482/marianne-a-jason-86482.jpg 4 7 7

Marianna / Marianne série

S hrdinkou nášho nevšedného príbehu Mariannou sme sa rozlúčili po odchode z prepychového talianského sídla v Lucce, kde sa jej nepodarilo rozlúštiť kliatbu rodu Sant´Anna ani uzrieť tvár svojho manžela. Jej vzťah k Napoleonovi značne ochladol, žije v ústraní a s túžbou očakáva príchod svojho dieťatka. Spoločenské povinnosti ju privedú na bál ruského veľvyslanca, kde sa súsredí celá parížska smotánka a zahraničná diplomacia, je prítomný aj americký vyslanec Jason. Toto neočakávané stretnutie v nej nanovo prebudí hlboké city, ktoré k nemu prechovávala. Je však neskoro, ona vydatá princezná Sant´Anna, on ženatý so Španielkou, priateľkou z detstva, ktorú sobášom zachránil pred prenasledovaním. Nešťastnou náhodou vypukne na bále požiar, Marianne je zranená a dieťatko potratí. V ťažkých chvíľach ju navštevuje Jason, a hoci je ich láska beznádejna, vzájomne priateľstvo sa upevní. V najneočakávanejšej chvíli sa na scéne objavuje Francis, ktorý jej za značnú sumu vyzradí nebezpečenstvo, čo hrozí Jasonovi. Marianne sa ho pokúsi varovať a vbehne do nastavenej pasce. Jasona obvinia z vraždy a uvaznia.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Logos

Marianne, Jason des quatre mers , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marianne a Jason. Přihlašte se a napište ho.

modranka
25.10.2012 4 z 5

Výborná kniha, plná dobrodružstva, napätia a nečakaných zvratov. Iba čo nepochopím je, prečo si autorky myslia, že násilie na ženách je to najlepšie dobrodružstvo. Preto som ubrala jednu hviezdičku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Marianne a Jason v seznamech

Juliette Benzoni