Krásna Catherine 1/2 přehled

Krásna Catherine 1/2 https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88928/krasna-catherine-1-2-88928.jpg 4 33 33

V prvom a druhom dieli rozsiahleho sedemzväzkového cyklu známej francúzskej autorky historických románov Juliette Benzoniovej sa zoznamujeme s ústrednou postavou, krásnou Catherine Legoixovou, ktorej osudy na pozadí historických skutočností z dejín Francúzska upútali už milióny čitateľov v mnohých krajinách sveta.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Catherine:Il suffit d´un amour ...., tom I-II , 1964

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krásna Catherine 1/2. Přihlašte se a napište ho.

Hradčiatko
01.05.2024 5 z 5

(SPOILER) Krásna Catherine znova a znova od mojich 16-tich rokov a stále prekrásne, ale zakaždým v nej objavujem iné roviny, kdežto spočiatku som sa utápala v romantických scénach s Arnaudom (ktorého by som ale za partnera nechcela osobne), jeho záchrane na ceste, kedy jej pripomenul Michela, dramatickom zblížení pred popravou (tu by ma zaujímalo, AKO rozčesala a umyla stále tie vlasy, kedy mala na to čas a AKO je možné, že sa jej neštiepili končeky :D :D no áno, ja som nosievala extrémne dlhé za mlada, a tak jednoduché to nebolo :D); tak pribúdajúcimi rokmi sa to zmenilo... a viac som sa ponorila do historických súvislostí, putovania a zaujali ma omnoho viac osobnosti Johanky z Arcu, Garina a Filipa. Hlboko sa skláňam pred autorkou, ako dokázala zarámovať historicky veľmi vhodne tak košatý a komplikovaný príbeh s mnohými vyvíjajúcimi sa a prelínajúcimi sa hrdinami, ktorí sa v deji upozaďujú a znova objavujú (kamarát zo zlatníckych čias), prípadne nás nenápadne sprevádzajú celým dejom Čierna Sara. Jedna z mojich najmilších kníh.

klmonkaa
25.01.2023 5 z 5

Napriek záľube v žánroch postapo, sci-fi, dystopia a horor - k Juliette Benzoni a k jej Krásnej Kataríne sa vraciam stále.

TomuVer
06.10.2019 3 z 5

Prvé dve časti majú úroveň. Pekne opísaná daná doba, v ktorej sa dej odohráva. Bola tam akcia a vášeň. Kniha mala názor.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krásna Catherine 1/2 v seznamech

v Právě čtených1x