Kytice z pověstí národních přehled

Kytice z pověstí národních https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47826/bmid_kytice-z-povesti-narodnich-DYo-47826.jpg 4 9204 9204

Nejznámější a nejoblíbenější sbírka baladických básní 19. století. Text k vydání připravila a ediční poznámku napsala Františka Havlová. 13-241-KMČ-72

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kytice z pověstí národních. Přihlašte se a napište ho.

Aleshgang
dnes 4 z 5

Četl jsem Máj, který je často s kyticí porovnávaný. Ale je to tedy úplně něco jiného. Mě sedla víc kytice. Básně přímo znějí jako píseň, moc krásné rýmy. Pravda už to hodně zestrárlo, ale pořád se tomu dá rozumět. A jestli je nějaká typicky Česká lyrika, je to jedině kytice. Mezi mé oblíbené balady patří: POKLAD, POLEDNICE, VODNÍK a VRBA.

Věra91
12.05.2024

Prostě klasika, kterou by měl ať už vidět nebo číst každý. Je fajn si někdy přečíst tyhle klasiky.

Lele61
07.05.2024 5 z 5

Jedním slovem krásná nesmrtelná klasika, kterou by si měl určitě přečíst každý milovník literatury. Já jsem měl navíc k dispozici vydání z Albatrosu s překrásnými obrázky Jana Zrzavého, které tomu všemu dodávají ještě další nový rozměr. Rozhodně doporučuji.

Bouřlivá doba, Mysli na mě a další knižní novinky (32. týden)

07.08.2022

150. výročí úmrtí K. J. Erbena - nové vydání Kytice

20.11.2020

Knižní novinky (47. týden)

15.11.2020

Kniha Kytice z pověstí národních v seznamech

v Právě čtených58x
v Přečtených16 986x