Kulhavý Orfeus přehled

Kulhavý Orfeus https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57485/bmid_kulhavy-orfeus-AfJ-57485.jpg 4 64 64

Epická linie je tu dána sledováním osudů několika maturantů nasazených do letecké továrny za Prahou a hledajících každý po svém životní cestu. Dočasným pojítkem pro jejich osudy se stává ilegální organizace nesoucí název Orfeus.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kulhavý Orfeus. Přihlašte se a napište ho.

Péťa1950
15.06.2023 5 z 5

Četla jsem znovu po více než padesáti letech. Jedná se o generaci mých rodičů. Protektorát všem obrátil život vzhůru nohama. Skupina chlapců - mužů, které svedla dohromady práce v totálním nasazení. Jsou z různých prostředí a připravují se na život po válce. Co je čeká? Jaké mají představy o dalším životě, o lásce, jak bude vypadat další život? Naivní pokus o boj proti okupantům, přátelství, smrt. Nedovedeme si tu dobu představit. Úvahy, myšlenkové pochody, rozhovory - dnešním čtenářům mohou připadat zdlouhavé, zbytečné. Charakterizují dobu, která vzala těmto "dětem" mládí. Všichni si tu dobu v sobě nesli celý život. A jak to bylo dál? To byl život mé generace.

Kontryhelka
17.01.2022 2 z 5

Na střední povinná četba, jinak mi kniha nic moc nedala ani nenadchla.

georginaa
06.07.2020 4 z 5

Kulhavý Orfeus byla četba na střední škole. Jelikož jsem byla ve věku hrdinů z této knihy, mohla jsem srovnávat jejich život za protektorátu, jejich všední starosti a život ve svobodné zemi, kde starosti byly úplně jiné. Jsem ráda, že jsem válku nemusela zažít.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1965 - Státní cena za literaturu