V znamení rubína přehled

V znamení rubína https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503655/bmid_v-znameni-rubina-q6O-503655.jpg 5 8 8

Meggie sa po troch dňoch od udalostí na krvavom večierku preberie z mŕtvych. Kým niektorí to pokladajú za zázrak, ona sa horko-ťažko vyrovnáva s následkami smrti a s problémami spojenými s jej odhalením. Spolu s Liou a Torim musia zostať v paláci pod prísnym dozorom Lesnej rady a kráľovskej rodiny. V Ametystovom lese vládne chaos, nikto im neverí a obyvateľov sužuje zákerná bialymia, na ktorú zatiaľ neexistuje medicína. Meggie je rozpoltená. Mala by naďalej hľadať cestu na Zem alebo pomôcť Ametystovému lesu a pátrať po svojich príbuzných? V jej rukách leží väčšia moc, ako si spočiatku myslela. Moc, ktorá by mohla priniesť svetu záchranu, ale rovnako i záhubu. Nájde v sebe silu bojovať za seba a za priateľov, keď musí popritom čeliť najväčšiemu nepriateľovi zo všetkých – vlastným emóciám? Začítajte sa do druhej časti série Kroniky strateného impéria, plnej mágie, intríg a tajomstiev ukrytých za múrmi paláca.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V znamení rubína. Přihlašte se a napište ho.

Matri
17.05.2024 5 z 5

"Zrazu som nemyslela na to, že dvojčatá mali moc zničiť svet, myslela som na to, že Skyova myseľ bola krajšia ako jeho zovňajšok a želala som si zahliadnuť z nej viac. Keby mi to tak dovolil."

V znamení ametystu bola dobrá kniha - zaviedla nás do nového premysleného sveta a zaplietla klbká osudov mnohých postáv. V znamení rubína bola VÝBORNÁ kniha! :)
Čo ma potešilo najviac, bol intenzívny, výbušný, intrigami nabitý vzťah, ktorý sa pozvoľna začal budovať medzi Meggie a Skyom. Oproti prvému dielu som dostala oveľa štedrejšiu porciu práve Skya. Presne takýto typ mužského hrdinu mi veľmi vyhovuje - záhadný, plný tajomstiev, nedobitný, odťažitý, zvyknutý dostať to, čo chce.
Interakcie s Meggie boli úžasné a veľmi oceňujem, že to autorka trošku naťahuje a stále medzi nimi udržiava určitý odstup a intenzívne napätie. Hoci hranica medzí nimi je už veľmi tenká ;-)
Meggie si len veľmi pomaly uvedomuje svoje prebúdzajúce sa city. Čo sa týka Skaya, je mi stále záhadou a veľmi by ma zaujímali kapitoly z jeho pohľadu, no verím, že v ďalších dieloch sa dočkám :)
Dej druhého dielu Kroniky strateného impéria sa odohráva prevažne v paláci. Nie každému môže vyhovovať mierna statickosť deja, no mne to dokonale sadlo! Príbeh je tentokrát prevažne o intrigách, hľadaní odpovedí, snahe zachrániť svoj svet a jeho obyvateľov, spoznávaní vlastnej moci, a samozrejme na pozadí sa pomaly pomaličky buduje vzťah Meggie a Skya.
Do knihy som sa absolútne zamilovala!!! Záver nás opäť presúva niekam trošku inam, takže sa maximálne teším na pokračovanie!
Vrelo odporúčam!!!

"Máš nejaké tajomstvá?“
„Každý ich má.“ Zívla som.
Pohladil ma po vlasoch. „Povedz mi nejaké.“
Zachichotala som sa. „Ktoré z nich?“
„Ktoré chceš.“
Pritúlila som sa k nemu a objala ho okolo pása. „Bol si moja posledná aj prvá spomienka. Možno preto som ťa videla vo vízii. Mal si sa... Mal si sa...“
„Čo som mal?“
„Mal si sa stať mojím svetlom."

Bryel
08.08.2023 5 z 5

"Pověz mi nějaké tajemství."
"Byl jsi moje poslední i první vzpomínka. Možná proto jsem tě vídala ve vizích. Měl ses... Měl ses..."
"Co jsem měl?"
"Měl ses stát mým světlem."

"To ty ses měla stát mým, ne já tvým, rusovlásko."

Tomu říkám pořádné nakopnutí uprostřed okurkové sezóny!
Geniálně promyšlený příběh plný zvratů, akce i napětí. Prostředí Ametystového lesa se mi silně zavrtalo pod kůži svou nápaditostí a to stále zbývá obrovský potenciál k prozkoumání.
Meggie a Sky jako ústřední dvojice fungují skvěle. Obě postavy jsem si zamilovala, dojímala se s nimi, prožívala jejich těžkosti a lítosti. Jejich slow burn romance? Naprostý top strop!
V znamení rubína je kniha plná intrik a manipulace a o pořádný kus převyšuje úvodní knihu. Na pokračování si moc ráda a natěšeně počkám.. Doporučuji!

bookscollection
16.01.2023

Po niekoľkých rokoch od vydania prvej knihy z tejto série sme sa konečne dočkali tohto totálne dokonalého pokračovania. Priznám sa, mala som strach z toho, či budem vedieť, o čo v sérii ide, keďže som prvú knihu čítala hneď ako vyšla. Dokonca som si vtedy zakúpila knihu priamo od Majky aj s tematickými darčekmi a podporila jej tvorbu . Moje obavy však boli zbytočné. Po prvých úvodných stranách som hneď vhupla do deja, presne som vedela, čo sa udialo v jednotke a mohla som sa znova začítať do tohto magického sveta plného
voktarianov, víl, mágie, krutosti a lásky.

Kniha ma hneď ohúrila krásnou obálkou, ktorá ladí s jednotkou. Následne to boli mapy a v neposlednom rade samotný príbeh. Kniha má cez 500 strán, ktoré sú nabité emóciami, dobrodružstvom, smrťou, spoznávaním a nečakanou spoluprácou k záchrane sveta.

Počas čítania tohto mega fantasy príbehu som si niekedy myslela, že čítam akýsi zahraničný bestseller, také grády má táto kniha. Neskutočne premyslený svet. Postavy, ktoré vás budú iritovať, ale zároveň ich budete milovať. Nečakané zvraty v deji a v správaní postáv, ktoré vám vyrazia dych a nebudete tomu veriť. Toto je také fantasy, že počas čítania budete oči vyvaľovať. Obdivujem Majku (autorku) a dávam pred ňou (imaginárny) klobúk dolu, pretože toto je fakt skvost. Na slovenskej knižnej scéne v žánri fantasy je toto top topov (aspoň za mňa).

Nejdem vám viac prezrádzať, pretože by som vám pokazila príbeh a to určite nechcem. Poviem vám už len toľko, že toto budete určite milovať. Ak čítate fantasy, táto vám vo svojej zbierke nesmie chýbať!

Ak ste (čistou náhodou) nečítali jednotku, rozhodne to musíte napraviť, verím, že vás táto recenzia navnadila.

Ešte posledné slová: mi-lu-jem všetko na tejto sérii a neviem sa dočkať pokračovania .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V znamení rubína v seznamech

Majka Danihelová
slovenská, 1993