Krásny svet, kdeže si přehled

Krásny svet, kdeže si https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496489/bmid_krasny-svet-kdeze-si-med-496489.jpg 4 217 217

Nájdu odvahu vidieť vo svete krásno? Nový román od autorky bestselleru Normálni ľudia. Spisovateľka Alice sa zoznámi s Felixom, ktorý pracuje v sklade, a požiada ho, aby ju sprevádzal na služobnej ceste do Ríma. V Dubline sa jej najlepšia priateľka Eileen spamätáva z rozchodu a začína opäť flirtovať so Simonom, s ktorým sa pozná od detstva. Alice, Felix, Eileen a Simon sú stále mladí – no život ich pomaly dobieha. Túžia po sebe a navzájom sa klamú, dávajú sa dokopy a rozchádzajú sa. Majú sex a trápia sa nad ním, strachujú sa o svoje priateľstvo a znepokojuje ich svet, v ktorom žijú. Dokážu uveriť v krásny svet? KRÁSNY SVET, KDEŽE SI sa venuje rôznym témam – kráse, sláve, sociálnym sieťam, duševnému zdraviu, priateľstvu, láske, prerodu priateľstva na lásku aj tomu, aká je príťažlivosť premenlivá. Autorkine postavy hľadajú lásku a vlastnú identitu aj kultúrnu triedu, do ktorej by mohli patriť alebo sa v nej schovať. Hľadajú nádej vo svete, ktorý sa často zdá beznádejný.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lindeni

Beautiful World, Where Are You , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krásny svet, kdeže si. Přihlašte se a napište ho.

SynD
27.12.2023 1 z 5

bezobsažné po všech stránkách

Berti
29.11.2023 4 z 5

Chápu, že způsob myšlení hlavních hrdinek může být spoustě lidem cizí, a to asi především starším generacím. Sally Rooney pojmenovává problémy a pochybnosti spousty mých vrstevníků - někdy sice příliš fatalisticky, na druhou stranu upřímně a citlivě. Na konci knihy se všechno tak nějak potkalo a spojilo.

TheKaciZ
09.09.2023 4 z 5

Velmi lahko citatelne, realisticke romaniky hlavnych hrdiniek, pravdive dialogy, filozoficke dopisy som preskakovala nuda, celkovo prijemny styl pisania, o autorke som pocula vdaka serialu Normalni ludia a nesklamala :)

Tajemné dopisy, Zbořené zámky a další knižní novinky (8. týden)

19.02.2023

Vychází Vypravěč, Magie havranů a další knižní novinky (41. týden)

09.10.2022

Ocenění knihy (1)

2021 - Goodreads Choice Awards (Best Fiction)

Kniha Krásny svet, kdeže si v seznamech

v Právě čtených8x
v dalších seznamech2x