Královna Dagmar přehled

Královna Dagmar https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191493/mid_kralovna-dagmar-zje-191493.png 4 26 26

Historický román o životě dánské královny Dagmary, dcery českého panovníka Přemysla I. 14. vydání

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královna Dagmar. Přihlašte se a napište ho.

petra.kosiky
09.08.2021 5 z 5

Souhlasím s komentářem Atuin, Miriam i Slůníka.
Příběh z hlubokého dávnověku, příběh oživující strnulé formulky z učebnic dějepisu, příběh odehrávající se v kamenných zdech ponurých hradů i temných síních ubohých chat nejprostších osadníků. Zprvu mě udivoval ten souboj pohanstva a křesťanstva. Autor svým líčením ale vlastně jen potvrzuje všechny ty známé myšlenky o uchvacování krajiny i lidské duše křížem. Ach ty souvislosti s obrovským tisíciletým přesahem. A nad tím vším světlá kněhyně Drahomíra, Drahuška, dcera Přemysla Otakara I., později mocného krále, který svou dceru pojmenoval po vražedkyni Drahomíře proto, aby usmířil bohy a Boha, aby zrušil její prokletí. Drahuška se později stala královnou Dagmar, sluncem dánského lidu.

Jen malinký citát ze str. 299: „Mladistvá královna dánská se zasvěcovala smrti pro bratrský smír … Takovéto vládkyně ostrovy zdejší ještě nikdy neměly.“

Máte-li jen trochu rádi historii a české dějiny, věřím, že budete knihou stejně uchváceni jako já.

A dovětek: Královna Dagmar vyšla poprvé roku 1883. Já četla vydání z roku 1970 a bylo to vydání již dvanácté (!) – s nákladem 50 000 výtisků.

Slůník
17.11.2019 5 z 5

Na Třebízského nedám dopustit!

zoubele77
03.10.2018 3 z 5

N/O pardon ...............

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Královna Dagmar v seznamech

v dalších seznamech2x