Kouzelný prst přehled

Kouzelný prst https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403181/bmid_kouzelny-prst-qgz-403181.jpg 4 123 123

(2. vydání) Pan Frejka a jeho synové hrozně rádi loví divoké kachny a vysokou. Holčička, která žije na sousední farmě, to ale nemůže vystát! Proč by někdo chtěl zabíjet nevinná zvířata?! Jednou v sobotu uvidí, že se Frejkovi zase chystají na lov, a nedokáže si pomoct – ukáže na ně svým kouzelným prstem... V okamžiku se spustí smršť kouzel! Když se Frejkovi na druhý den probudí, zjistí, že jim narostla místo rukou kachní křídla! Jak to vypadá, když jedna obyčejná člověčí rodinka bydlí v ptačím hnízdě, a kachní rodinka se přestěhuje do domečku? A co všechno budou muset Frejkovi změnit, aby se stali znovu lidmi? Kniha je určena dětem od 7 let.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

The Magic Finger , 1966

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kouzelný prst. Přihlašte se a napište ho.

JustABookReader
04.05.2024 3 z 5

Dle mého názoru si to zaslouží tři hvězdy.
Je to krátká kniha, která nám ukazuje život holky, která má tuto superschopnost ( když se naštve tak jdou z jejích prstů záblesky).
Taková klasika, ale moc mi neseděl Roadl Dahl, který je mimochodem super autor do částečného superhrdinského příběhu.

mončičák42
01.05.2024 3 z 5

Ačkoli úvodní kapitola synka velmi pobavila a v hlavě se mu rojily nápady, hned poté mu bylo hrozně líto začarované rodiny, to, co prožívali, mu velmi vadilo. Já jsem se moc pobavila, k tomu dokonalé obrázky, každopádně hodnotí syn. Domnívám se, že je knížka pro starší děti.

smazenaryba
30.01.2022 4 z 5

Na prebale sa píše "vhodné na prvé čítanie". Môžem potvrdiť, že je to tak, pomer textu a ilustrácií, príbeh, akurát, aby to mladý čitateľ zvládol a zároveň sa zabavil. Ako vždy nedielna súčasť knihy, ilustrácie od Quentina Blakea, výborne dopĺňajú skromnejší text, tentokrát dokonca vo farbe.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kouzelný prst v seznamech

v Právě čtených1x