Kniha ilúzií přehled

Kniha ilúzií https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94547/bmid_kniha-iluzii-P7G-94547.jpg 4 59 59

Život univerzitného profesora Davida Zimmera sa po havárii lietadla s jeho manželkou a dvoma synmi zosype. Preruší kontakty s okolitým svetom a jeho zúfalstvo vyústi do depresií a alkoholizmu. Zmenu v živote mu prinesie až nemý film s Hectorom Mannom, ktorý náhodou zhliadne v televízii. Rozhodne sa napísať o tajuplnom hercovi a filmárovi Mannovi knihu a vypátrať príčinu jeho zmiznutia. Intenzívna práca mu pomôže prežiť ďalší rok. Potom však dostane list od Mannovej manželky, v ktorom sa dozvie, že nezvestný si knihu prečítal a rád by sa s ním stretol. Strhujúci príbeh o smútku, bolesti, túžbach a nádeji smeruje k nečakanému rozuzleniu a poskytuje nezabudnuteľný literárny zážitok.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Book of Illusions , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha ilúzií. Přihlašte se a napište ho.

vaclav5809
24.01.2024 4 z 5

Kniha popisuje život zapomenutého geniálního umělce, se všemi zvraty a až neuvěřitelnými náhodami.
Pro někoho nudná knížka. Občasné popisy scén jsou vskutku trochu zdlouhavé, ale celkově paráda.

netopýr088
04.09.2021 5 z 5

moja prvá kniha od Austera (odvtedy som ich čítal všetky, postupne sa k nim hodlám vrátiť), a asi jediná kniha, ktorú som kedy začal čítať hneď po zakúpení v kníhkupectve, väčšinou sa nejaký čas teším z kníh na poličke. Musím povedať, že po tých rokoch som čítal úplne inú knihu, úplne iný pocit z nej mám, ale stále je to ten starý známy Auster. Dva životy v dvoch časových rovinách rozprávané postupmi známymi z pokleslých žánrov, chvíľami je to thriler, chvíľu detektívka, porno, gangsterka, ale takto napísať to dokáže iba tento autor. Paul Auster je môj spisovateľ č.1.

robo22
15.03.2021 5 z 5

Fantastická koláž času, priestoru, fikcie, reality, snov, túžob, sklamaní,... Jednoducho mozaika života v Austerovskom podaní. Pre mňa najlepšia Austerova kniha, ktorá ponúka všetko, čo hľadá čitateľ v postmodernom a zároveň stráviteľnom románe. Famózny rozprávač, vedúci čitateľa po tenučkej šnúre medzi fikciou a realitou, medzi túžbou a každodennosťou. Skvelé, absolútne pohlcujúce čítanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha ilúzií v seznamech

v dalších seznamech2x