Jeřabinový dům přehled

Jeřabinový dům https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/538339/bmid_jerabinovy-dum-6645bcd9e44a2.jpg 4 324 324

Mateřství ve všech podobách. Román o mateřství, životní prázdnotě i naplnění. O kořenech, které nelze lehce vytrhat, i o tom, že je lze zapustit i v místech, kde bychom to nejméně čekali. Co je v životě nejdůležitější? Partnerství, mateřství, naše kořeny, které nemůžeme vyrvat, vazby, které nelze zpřetrhat? Lucie, mladá žena, které se drolí dosavadní život pod rukama, se vrací do rodných míst na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. Útočiště hledá ve starém domě obklopeném vzácnými jeřáby, kde žije její teta, člověk jí nejbližší. Přítomnost Lucie naruší křehkou rovnováhu života místních obyvatel, kteří pod vlivem jejího návratu začali přehodnocovat své dosavadní životy…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jeřabinový dům. Přihlašte se a napište ho.

Aghatte
19.05.2024 1 z 5

Mám ráda obyčejné příběhy, nevadí mi čist jen tak o životě.
ALE zde je to příliš povrchní a pasivní. Bez vývoje, bez pointy.
Zklamání veliké.
Hvězdička za přírodu a prostředí.
Knihu jsem si koupila, a posílám dál, nikomu ji nedoporučím ani nepůjčím, a sama ji už nikdy číst nebudu.
I obálka už nepůsobí minimalisticky nýbrž lacině.

dagmar5267
17.04.2024 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, co mi ale vadilo, tak pochmurné , bezútěšné vylíčení postav, míst kde se odehrává i obyčejných věcí . V celé knize jsem nenarazila na to, že by autorka něco popsala jako pěkné.

evvva
11.04.2024 5 z 5

Jsou romány,které prostě plynou, ač bez výraznější zápletky, dějových kotrmelců,přesto mě kniha pohltila a nedokázala jsem se odtrhnout od toho neobyčejně obyčejného příběhu, kdy po chvíli čtení vidíte Lucii, Sofii, Janinu, Vojtu, Lukáše atd, jako někoho z Vašeho okolí, ten dům s jeřabinami přece znáte, je jen kousek od vsi, kde jste vyrůstali, veranda, oprýskaná barva, vrzající křeslo a kocour, co se vyhřívá v paprscích podzimního slunce...slyšíte,jak mu praská elektrizující srst,když ho pohladíte? Není tam happy end, není tam" šťastně až do smrti", přesto mě mrzí, že už mám dočteno, zůstal smutek a na patře chuť trpkých jeřabin...

Vychází Ticho a další knižní novinky (44. týden)

29.10.2022

Pouští myšlenky, jako by to byli psi, kteří potřebují dlouhé venčení, jinak jsou neklidní a neustále se dožadují pozornosti.

Jenže každá jiná odpověď než ano je vlastně ne.

Nikdo by neměl zůstat sám.

Kniha Jeřabinový dům v seznamech

v Právě čtených9x