Jan Maria Plojhar / Tři legendy o krucifixu přehled

Jan Maria Plojhar / Tři legendy o krucifixu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/227256/jan-maria-plojhar-tri-legendy-o-kru-227256.jpg 5 3 3

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jan Maria Plojhar / Tři legendy o krucifixu. Přihlašte se a napište ho.

bílárůže
27.08.2019 5 z 5

Z této knihy jsem četla pouze Tři legendy o krucifixu, avšak jsem naprosto uchvácena i těmito krátkými novelami. Tuto knihu jsem náhodou našla doma, když jsem se dívala po nějaké povinné četbě a zaujala mě svým názvem a jednoduchou obálkou. Když jsem ji pak s nadšením všem doma ukazovala, bratr mi ji dokonce doporučil, jelikož ji četl a velmi se mu líbila. V této chvíli má mé plné pochopení, protože se jedná o skvělou knihu. Ne jen, že děj je nenáročný, ale taky všechny tři legendy spojuje krucifix s umučeným Kristem, což je pochopitelné už z názvu a smrt, která je pro čtenáře velmi zajímavý aspekt, když se nad ním zamyslí. Jazykové hledisko tohoto svazku je pro mne pohádka, jelikož miluji češtinu, která je přímo v tomto svazku použita. (Pro toho kdo nečetl toto vydání, se jedná o starší typ českého jazyka s tvary jako je například "mlčeti, mha") Pan Zeyer mne velmi upoutal zvláště v legendě první, pražské. Tato legenda mi velmi silně připomínala knihu Ukřižovaná od pana Arbese, kterážto se mi též velmi líbila, byť jsem ji četla ve čtrnácti letech. Dle mého názoru bylo toto téma velmi dobře zpracováno a kniha si tak zaslouží větší pozornost, než jí jsou schopni dát žáci, kteří mají knihu v povinné četbě a čtou ji pouze z povinnosti a touze po co nejkratším díle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jan Maria Plojhar / Tři legendy o krucifixu v seznamech

v dalších seznamech1x