Hovno hoří přehled

Hovno hoří
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159052/hovno-hori-159052.jpg 4 1504 1504

Hovno hoří je sbírka povídek Petra Šabacha z roku 1994. Na motivy knihy byl v roce 1999 natočen film Pelíšky. Název je převzat z prologu, jenž popisuje rozdíl mezi dvěma světy, světem mužským a ženským, a především rozdíl mezi dvěma pohledy na život a na svět. Děvčata jedoucí autobusem z Paříže nadšeně nyjí nad nákupy a plyšáky, dva obrýlení chlapci celou cestu "seriózně" řeší problém, zda hovno hoří...Rozděluje je sice jen úzká ulička mezi sedadly, ale symbolicky je rozděluje podstatně větší, mnohdy nepřekonatelný příkop.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hovno hoří. Přihlašte se a napište ho.

Ema22
02.05.2024 3 z 5

Od knihy jsem čekala víc. Filmová zpracování mě nadchla a v tomto případě výrazně předčila knižní podobu.

twigxi
01.01.2024 1 z 5

Pelíšky a Pupendo mám moc ráda, ale tato kniha, stejně jako předchozí od autora bylo jedno velké zklamání. Styl psaní mi nevyhovuje a často se v něm ztrácím. Kromě toho má opravdu divný postoj k ženám. Toho jsem si všimla už u předchozích knih. Jsem z autora v rozpacích. Scénky které znám z filmů byly fajn, ale tady to jako celek vůbec nefunguje.

Boba289
31.12.2023 4 z 5

Platí to pro všechny knihy, ale pro některé víc - to, jak ji čtenář pochopí, co mu řekne, to se proměňuje s životními zkušenostmi. Moje rada pro ty komentující, kteří knihu četli v rámci maturitní četby a jsou z ní trochu zmateni, je následující: Zkuste se ke čtení knihy vrátit za nějakou dobu, za dvacet či třicet let.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hovno hoří v seznamech

v Právě čtených3x