Honba za meteorom přehled

Honba za meteorom https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273066/bmid_honba-za-meteorom-ewb-273066.jpg 4 120 120

Je to príbeh o dvoch hvezdároch, ktorí objavia meteor pohybujúci sa okolo Zeme. Na tom by nebolo nič zvláštne, kým sa neobjavia informácie, ktoré rozhýbu celý ďalší dej románu. Meteor je celý zo zlata. Hodnota meteoru s priemerom 50 metrov rozpúta konflikt nielen medzi objaviteľmi samotnými, ale aj medzi krajinami.

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Petit Press

La chase au météore , 1908

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Honba za meteorom. Přihlašte se a napište ho.

Naďa2411
03.08.2023 3 z 5

Toto není klasická Vernerovka. Dva přátelé objeví meteor, jenž krouží několik týdnů kolem Země. Jak dopadne fantastický příběh, když se zjistí jakou má meteor hodnotu, kolik váží a kam má dopadnout, zjistíte v této aknize. Protože nemám sci-fi ráda ubírám hvězdičky.

R47
16.01.2023 2 z 5

Klasická slabší verneovka, psaná jak podle šablony. Máte tu dvě klasické postavy trošku bláznivých astronomů, kteří se dohadují a do toho klasickou verneovskou rodinnou dvojici bohatého strýčka a synovce k ničemu. Zde je synovcem (opět trochu bláznivý) vědec, kterého jeho strýček šikovně využije, ale synovcovo bláznoství nakonec sklízí úspěch. Bohužel tu chybí další tradiční atributy těch lepších děl Julese Verna jako je osudovost, láska, ale i lehčí dadaismus typu dostihů na pštrosech (Hvězda jihu) nebo přelet balónem ve vesmíru (Na kometě).

Luigi1
06.05.2022 5 z 5

Zajímavě podané vyprávění a panika spojena s honbou za meteorem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Honba za meteorom v seznamech

v dalších seznamech3x