Herbár alebo od alchemilky po žindavu přehled

Herbár alebo od alchemilky po žindavu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340312/bmid_herbar-alebo-od-alchemilky-po-zinda-i34-340312.jpg 5 45 45

Už od vynálezu kníhtlače v 15. storočí sa v mnohých domácnostiach tešili veľkej obľube najrozličnejšie herbáre a lekárske knihy, ktoré boli popri Biblii neoddeliteľnou súčasťou rodinného dedičstva. Zdobili ich čoraz dokonalejšie ilustrácie, ktoré sa v 18. a 19. storočí vďaka maliarskej a tlačiarskej technike stali skutočnými umeleckými dielami. Z obdivu k starým herbárom i z úcty k pozorovacím schopnostiam predchádzajúcich generácií vznikla aj táto zbierka s názvom Herbár alebo od alchemilky po žindavu. V knihe na majstrovských zobrazeniach ožíva 161 byliniek, ktoré sa osvedčili v tradičnej medicíne. Okrem estetického zážitku ponúka množstvo užitočných rád, učí liečivé rastliny spoznávať, zbierať, spracovať a využívať, usiluje sa prebudiť hlbší záujem o vlastné fyzické a psychické zdravie v súlade s prírodou. Súčasťou publikácie sú prehľadné tabuľky, z ktorých sa dozviete, čo, kedy a ako zbierať, použiteľné recepty a zaujímavé, neraz i bizarné úryvky zo starých herbárov.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Herbár alebo od alchemilky po žindavu. Přihlašte se a napište ho.

Žlutotemenný
05.02.2023 5 z 5

Perfektní průvodce s nádhernou a výstižnou kresbou. Vše, co byste měli vědět o léčivých rostlinách. Vyčerpávající informace. Dokonce i kdy máte léčivky sbírat. Paráda.

vlkodlaq
19.09.2022 5 z 5

Fotky by byly lepší, přesto má tento ilustrovaný herbář něco do sebe. Nabízí tu zvláštní atmosféru babiččiny kuchyně a tím brnká na tu správnou nostalgickou strunu. K tomu podává cenné informace, k čemu ta či ona bylinka slouží, případně nabízí rovnou návod na zpracování. V kombinaci s encyklopedií rostlin tvoří slušný základ pro domácí bylinkářství.

bernadeta9876
14.07.2022 5 z 5

Veľmi pekne spracovaný herbár. Áno, má aj drobné nedostatky - ilustrácie nie sú úplne presné, respektíve bylinky, ktoré som pozbala sa až tak nepodobajú na seba v tomto herbári. Ale pre mňa ako bylinkárku, úplnú začiatočníku sú tam stručne popísané informácie - recepty ako bylinku spracovať, jej popis, kde ju nájdem, ako ju sušiť a jej benefity. Pre mňa má táto kniha všetko čo som od nej čakala, dokonca aj viac Jedna z troch kníh, ktoré mám doma a ku ktorej sa vraciam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Herbár alebo od alchemilky po žindavu v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech3x