bylinky - štítek


Vaříme s bylinkami

Vaříme s bylinkami

(2011) - J. McVicar

Velká kniha o bylinkách byla hit. V nové publikaci nabízí Jekka McVicarová 250 originálních receptů, v nichž používá na 50 nejlepších čerstvých bylinek. Jakmile zařadíte bylinky do každodenního vaření, jídlo bude chutnější. Autorka navíc dává velmi praktické a nesmírně užitečné rady, jak jíst dobře a nápaditě s andělikou, bazalkou, vavřínem, brutnákem, kmínem, šantou, celerem, kerblíkem, pažitkou, koriandrem, koprem, fenyklem, česnekem, křenem, meduňkou, citronelou, libečkem... Přejít na detail knihy.


Zdravý život s bylinkami

Zdravý život s bylinkami

(2001) - M. Treben

Kniha o zdravém životě a zdravé výživě. Kromě tipů po předcházení nemocem, rad k používání bylin a koření zde najdeme i návody ke koupelím a vodoléčbě, uvolňovacím cvičením, zajímavosti o léčivých bylinách a jejich domácím využití. Kniha je také doplňena seznamem bylin. Přejít na detail knihy.


Magie bylin pro začátečníky

Magie bylin pro začátečníky

(2007) - E. Dugan

S pomocí tohoto průvodce můžete začít v praxi využívat magický vliv bylin ve prospěch lásky, štěstí, zdraví, úspěchu a ochrany. Přejít na detail knihy.


Bylinky z klášterní lékárny

Bylinky z klášterní lékárny

(2015) - J. G. Mayer

Jedinečná encyklopedie nabízí spojení staleté moudrosti s nejnovějšími vědeckými poznatky. Čerpá z tradičních receptur a znovu objevuje fascinující kapitolu evropské kultury: klášterní léčitelství. Přes 20 let pátrali autoři v archivech a knihovnách po středověkých pramenech, probírali se pergameny i nádherně ilustrovanými rukopisy a pečlivě prosívali nepřeberné množství informací. Impozantním výsledkem jejich dlouholeté práce je tato kniha. Z odkazu předků nám předkládá typ léčby, kterou může bezpečně a úspěšně aplikovat každý, a seznamuje nás... Přejít na detail knihy.


Velká kniha o bylinkách

Velká kniha o bylinkách

(2005) - J. McVicar

Autorka oživuje tradici kořenářství a vysvětluje, jak využít čerstvé bylinky doma, pro zdraví i v zahradě. Kniha obsahuje sto nejoblíbenějších bylinek seřazených podle latinských názvů od A do Z. Jsou doplněny názornými fotografiemi, které ukazují, jak rostliny pěstovat ekologickým způsobem a jak vařit čerstvé byliny podle jednoduchých receptů, které vylepší chuť jídla a posílí zdraví. Publikace rovněž poskytuje vynikající tipy jak bez chemických prostředků připravit přírodní osvěžovače vzduchu i repelenty proti hmyzu. Jedinečné fotografie a po... Přejít na detail knihy.


Bylinky naší babičky

Bylinky naší babičky

(2004) - M. Mayer

Knížka nabízí charakteristiku bylin podle abecedy, návod jak se léčit bylinami, celoroční preventivní kúru. Dozvíte se, co by nemělo chybět v žádné domácí přírodní lékárničce, receptury a dočtete se o rostlinných šťávách jako o léčebném prostředku. V knize jsou uvedeny barevné ilustrace některých nejznámějších bylin. Přejít na detail knihy.


Bylinky císařova ranhojiče

Bylinky císařova ranhojiče

(1994) - H. Herčíková

"Soubor zkušeností našich babiček a důvěra, které se léčivé rostliny těší u veřejnosti, vede ke značné oblibě tohoto způsobu terapie...zkušenosti lidových léčitelů, našich babiček, podané v této bylinné kuchařce nám všem pomohou při rozumném neškodném léčení našich civilizačních chorob." RNDr.Kryštof Harant, lékárník Stará lékárna "U zlaté koruny" Chrudim 1.vydání Přejít na detail knihy.


Bylinky v kuchyni

Bylinky v kuchyni

(2012) - M. Moine

Pěstování. Skladování. Použití. Chcete se pustit do vaření a chybí vám čerstvé bylinky? Už vás nebaví předražená zeleň ze supermarketu, které v ledničce nevydrží? Pěstování vlastních bylinek zajistí levný a rychle dostupný zdroj čerstvých chutí a vůní pro vaši kuchyni. Ideální návody, jak si vlastní bylinky vypěstovat, jak se o ně starat a jak je sklízet. Vždy po ruce v květináčích nebo v truhlících na parapetu za oknem nebo v záhonu na zahrádce. Přejít na detail knihy.


Domácí sušení

Domácí sušení

(2008) - K. Havlů

Podtitul: ovoce, zelenina, houby, ovocné a zeleninové placky, bylinky, maso a ryby Návody na sušení ovoce, zeleniny, hub, masa, ryb, bylinek, pečiva, těstovin, sýrů a více než 250 zajímavých receptů. Přejít na detail knihy.


Praktické rady a návody o bylinkách a vše kolem nich

Praktické rady a návody o bylinkách a vše kolem nich

(2006) - *. antologie

Něco z historie. Účinné látky léčivých rostlin. Jedovaté bylinky. Příprava léčivých rostlin v lidovém léčitelství. Zásady správného sběratele. Jednotlivé druhy léčivých rostlin od Aloe až po Zeměžluč. Bylinářská abeceda od angíny po žlučník. Přejít na detail knihy.


Tajné bylinkové recepty naší babičky

Tajné bylinkové recepty naší babičky

(2008) - K. Trnková

Tajné bylinkové recepty jsou další z řady malých babiččiných sešitků, věnovaných tentokrát bylinkám. Malá knížečka obsahuje přes padesát receptů s použitím bylinek v kuchyni. Kromě tradičních rodinných receptů je ozdobena obrázky ze starobylých herbářů a pohlednic. Přejít na detail knihy.


Rady bylináře Zentricha

Rady bylináře Zentricha

(2004) - J. A. Zentrich

Zatím poslední poradna neúnavného moravského propagátora bylinné léčby Josefa A. Zentricha přináší náhledy na alternativní medicínu, v nichž se koncentrují celoživotní zkušenosti z vlastní léčitelské praxe i znalosti metod a trendů tzv. školské medicíny. V abecedně řazeném hesláři se autor zastavuje u specifických neduhů dnešní doby i zvláštních léčitelských postupů... Přejít na detail knihy.


Encyklopedie moderního bylinářství A-Ch

Encyklopedie moderního bylinářství A-Ch

(2007) - J. A. Zentrich

První díl rozsáhlé encyklopedie fytoterapie, která je snahou zmapovat současnou situaci v oboru. Přejít na detail knihy.


1 2 3 4 5 6 7 >