Lovec stínů přehled

Lovec stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473200/bmid_lovec-stinu-omY-473200.jpg 4 33 33

Hanne Lagerlind-Schoenová série

Jedné únorové noci roku 1944 je ve špinavém slumu ve Stockholmu – oblasti známé jako Bažina, nalezena mrtvá žena přitlučená hřebíky k podlaze. O třicet let později se v ospalém předměstí Stockholmu najde další za vražděná žena. Způsob vraždy je tentýž. Honba za vrahem má osudové následky pro policistky, které na pří padu pracují. V sedmdesátých letech šlo o Britt-Marii, v osmdesátých letech je to Hanne, pak Malin, která u policie pracuje dodnes. Vyřeší po letech policistka Malin a její šéf Manfred dosud nevyřešené vraždy? Lovec stínů je originálně a skvěle napsaný kriminální román o nepotlačitelné touze pochopit sám sebe, a zároveň skvěle podaný příběh o brutálním vrahovi, který policii tak dlouho unikal…... celý text

Literatura světová Thrillery Historické romány
Vydáno: , Víkend

Skuggjägaren , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovec stínů. Přihlašte se a napište ho.

Hrabalka007
08.03.2024 3 z 5

Na mě příliš mnoho mrtvých, i když v rozmezí mnoha let. Také mě překvapil obrovský mužský šovinismus, myslela jsem si, že Švédsko na tom bylo lépe.

moudivlacek
22.02.2024 4 z 5

Skvěle vylíčená hrůza několik desetiletí několika případů tzv. Bažinového vraha, kterého ne a ne dopadnout.
Zprvu jsem si říkala, zda tento příběh patří do této série, ale vydržte, stejně jako já, pak vše se propojí a vysvětlí.
Každopádně vrah je sice brutální, ale není zde popis těch brutalit nějak hodně podrobně. Je to spíš příběh žen, které spojily osud a svou práci s policií, příběh žen, které se rozhodly, že život bez mužů jen s dětmi je také možný a někdy i lepší.
Příběh o tom, jak se i policie musela naučit přijímat ženy coby své právoplatné a hlavně kvalifikované pracovníky.
Jen ten konec příběhu mě nutí k zamyšlení, co bude v dalším dílu. Až si knihu přečtete, pochopíte mé dilema.

Ava365
13.11.2023 4 z 5

Zajímavě napsaná kniha, která mapuje několik desetiletí vyšetřování hrůzných zločinů. Vlastně zde bylo předestřeno několik chronologicky na sebe navazujících příběhů. Bohužel charaktery jednotlivých postav si byly dosti podobné, takže se v tom člověk ztrácí. A samotné vysvětlení mi přišlo hodně přitažené za vlasy a tak nějak "odfláknuté". Takže tak 3,5*

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2019 - Bästa svenska kriminalroman