Golem přehled

Golem
https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73388/bmid_golem-mZt-73388.jpg 4 662 662

Román jednoho z nejznámějších představitelů pražské německé literární scény, Gustava Meyrinka, jehož díla představují vynikající úvod ke studiu a pochopení ezoterismu. Děj se odehrává kolem roku 1890 v bizarním prostředí pražského ghetta. Příběh balancuje na nezřetelné hranici mezi snem a skutečností a oplývá několika významovými rovinami. Mísí se v něm současnost a mystická minulost rudolfinské Prahy se záhadným domem, v němž podle legendy zmizel Golem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Levné knihy

Der Golem , 1915

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Golem. Přihlašte se a napište ho.

Lioncz24
včera 4 z 5

Sen a realita může být velice matoucí
ale kniha mě bavila pro mě to bylo takový oddechující kapitoly rychle ubíhají
Má to i děsivou atmosféru

lexikon_tf
18.03.2024 4 z 5

V rámci skupiny #klasikomilove jsem si v aktuálním kole s tématem Fantastika vybrala Golema od Gustava Meyrinka. Dostala jsem se díky příběhu do staré Prahy, přesněji do židovského ghetta, kde hlavního hrdinu sužují noční můry, v nichž se objevuje záhadná legendární postava Golema.

Děj ani tak nastínit nechci nebo by mi to nejspíš moc nešlo, po přečtení knihy u mě převládá temný pocit (ale takový ten správně temný a tajemný). Příběh je totiž spletí snových obrazů a místy až hororových prvků. Vyprávění vtáhne čtenáře přímo do srdce staré Prahy, jejíž atmosféra je zde perfektně vykreslena a já měla chuť toulat se tímto městem spolu s vypravěčem.
Kdo máte rádi tajemno, velmi doporučuji!

ber-tram
14.03.2024 2 z 5

No jo, roman na pokračování... Ob týden něco sesmolit, aby to včas vyšlo v novinách, ale pohromadě byla slátanina. Zase další ukázka pěkného jazyka zabitého nulovým syžetem. A přitom Golem, takové magické téma! Jenže tady jen zástupný reklamní symbol, včetně šedé Prahy. Chtělo by to zmodernizovat, vtisknout tomu šém - a oživit Goléma! Třeba M. Urbanem nebo Stančíkem! 10/24

Černá smečka, Budu ti nablízku a další knižní novinky (48. týden)

26.11.2023

Knižní novinky (35. týden)

23.08.2020

Kniha Golem v seznamech