Posol smrti přehled

Posol smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168273/posol-smrti-168273.jpg 4 118 118

Legendárny agent Mossadu má po incidente na Lyonskej stanici v Paríži dve možnosti: buď do konca života neopustí Izrael, alebo prijme funkciu, po ktorej netúži. Jeho dilemu vyrieši smrť arabského profesora v Londýne súvisiaca s plánovaným útokom na symbol kresťanstva Vatikán. Stopy vedú k bývalému dôstojníkovi spravodajskej služby a k rozprávkovo bohatému vášnivému zberateľovi umeleckých diel. Keďže Američania z ekonomicko-politických dôvodov nemôžu zasiahnuť, Allon dostáva tretiu možnosť a podujíma sa na vysoko riskantnú úlohu preniknúť do najužšieho kruhu saudskoarabského miliardára za pomoci odvážnej kunsthistoričky Sary Bancrofrovej a strateného obrazu Vincenta van Gogha. Misia plná nečakaných nástrah ho z londýnskej umeleckej galérie zavedie do Karibiku, odtiaľ do Švajčiarska a napokon do Vatikánu, kde je ohrozený život hlavy katolíckej cirkvi a amerického prezidenta.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Messenger , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posol smrti. Přihlašte se a napište ho.

myelka
včera 4 z 5

(SPOILER) Jeho knihy zbožňuji, pro Izrael jsem měla vždy slabost, byla to jedna z nejlepších dovolených. Osud Židů, Izraelitů, Kanaánců atd mi přijde fascinující a je mi jich líto, i v současné politické situaci. Ale, už poněkolikáté se opakuje stejný motiv, Gabriel, jedinečný zabiják s neuvěřitelnými schopnostmi a skvělým týmem, nevydařená mise, opět musí zachraňovat agenta kvůli selhání mise a opět se zadaný cíl uskuteční v poslední půl stránce, rychle, čistě, jednoduše...No, ale i tak nezanevřu, mám celou sérii :)

PitoR
25.08.2023 5 z 5

Pomstiteľ!
Dore Gold: Kráľovstvo nenávisti: "Je len otázka času, kedy sa zjaví ďalší Usáma bin Ládin."

Šiesta kniha v poradí, v ktorej izraelský agent Gabriel Allon bojuje proti svetovému terorizmu. Tentokrát sú jeho protivníkmi dvaja vysoko postavení členovia skupiny, ktorá ma krytie zo Saudskej Arábie.

Laurent Murawiec: RAND Corporation: "Saudi sú aktívni na všetkých úrovniach reťazca teroru, od plánovačov k finančníkom, od veliteľov k radovým vojakom, od ideológov k roztlieskavačom."

Američania sa z toho, ako vždy, šikovne vykrútia a účasť na spoločnej izraelsko-americkej akcii taja, aby si náhodou nepohnevali mecenášov, keďže lacná nafta a doláre prúdia tým správnym smerom. Pokrytectvo toho najhrubšieho zrna, aj v reálnom živote. Pritom z oficiálnych vyhlásení druhej strany doslova mrazí...

Šejk Muhammad bin abd Al-Rahmán Al- Arífí: "Ovládneme Vatikán. Ovládneme Rím a zavedieme v ňom islam."

Opäť veľmi zaujímavý a napínavý dej, takže, rovnako ako pri predošlých piatich akciách Gabriela Allona, na mojej strane maximálna spokojnosť. Budem sa opakovať a rád - klobúk dole, pán SPISOVATEĽ!!!!! A už sa teším na siedmu knihu v poradí - Tajný agent.

P. S.: Ak by niekoho tento svet zaujímal ešte viac, Daniel Silva odporúča týchto autorov; Dore Gold, Laurent Murawiec, Gerald Posner, Derek Fell.

alkazemka
06.08.2023 4 z 5

Další Silvova již tradičně výborně napsaná špionážní detektivka, ve které však pro mě tentokrát něco malinko chybělo k tomu, aby mě zcela strhla a pohltila, jako jiné. Občas se mi to stane a to se pak vždy zamýšlím nad tím, jestli je to knihou, nebo mým aktuálním rozpoložením, náladou, tím co právě prožívám "live". Po hloubkové analýze jsem došla k závěru, že nevím, a že to je vlastně tak nějak jedno. Čili už teď se těším na další dramatické zápletky, které musí tajný agent Gabriel Allon, absolutní sympaťák se zraněnou duší a mnoha talenty, vyřešit.

"Milovala je, protože představovali ostrov zdravého rozumu obklopený mořem fanatismu a protože se obávala, že příboj dějin by je mohl jednoho dne smést a ona se chtěla stát, byť jen na okamžik, jejich součástí."

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2007 - Barry Award (Best Thriller)

Kniha Posol smrti v seznamech

v dalších seznamech1x