Talisman smrti přehled

Talisman smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290201/talisman-smrti-335-290201.jpg 4 58 58

Fighting fantasy série

Temné síly se snaží uvolnit hrůznou moc Zla, ale nemohou své dílo dokončit bez legendárního Talismanu Smrti. Zdá se, že snad celý Orb pátrá po Talismanu a naneštěstí Ty jsi ten, kdo jej má v držení. Tvým úkolem je zničit ďábelský Talisman dřív, než tě služebníci Smrti dostihnou. Ale buď opatrný! Času je málo...

Dobrodružné Fantasy Gamebooky
Vydáno: , Perseus

Talisman of Death , 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Talisman smrti. Přihlašte se a napište ho.

tony6464
10.07.2023 5 z 5

Ještě o chloupek lepší než předchozí Pekelný Dům, tady se přikloním k plnému počtu. Zajímavé, že kniha je tenší, než ostatní gamebooky FF, přesto mi nepřijde, že by to bylo zkratkovitěji psáno. Spíš naopak, příběh je psán čtivě a je i celkem logicky členěn. Oceňuju i členění gamebooku na části, kdy při náhlé smrti není často třeba hrát od začátku. Prasečí lidé pobavili nejvíc. :-)

jiri0330
02.04.2023 5 z 5

Tenhle gamebook mi jako klukovi unikl, takže jsem byl zvědavý, jaký bude. Příběh je celkem neotřelý (tentokrát hrdina cestuje mezi světy), mise znovuzískat a donést talisman smrti na určené místo zajímavá, herní mechanismus standardní. Hra na určitých místech umožňuje reinkarnaci hrdiny buď z půlky na začátek nebo z konce do půlky děje, což je zajímavá novinka. Obtížnost je přiměřená, vyvážená, díky získávání vybavení zvyšující UB lze úspěšně splnit i s nižšími výchozími hodnotami. Příležitostí náhlých úmrtí je sice dost, nicméně spoustu se jich může stát kvůli vyloženě špatným rozhodnutím. Hlavní cesta je jedna, která se dřív či později rozděluje a zase sbíhá v uzlových bodech, některé odbočky jsou efektivnější než jiné. Je potřeba získat pár klíčových předmětů a informací. Není nutno si kreslit mapu, spíš si dělat poznámky. Na cestě potkáte jak zloduchy, tak kladné postavy.
Plusy: Možnost reinkarnace, vyvážená obtížnost, smysl pro humor, pěkné ilustrace.
Mínusy: Nenapadají mě.
Zábavnost: 7/10
Obtížnost: 6/10

cziss
23.01.2023 5 z 5

Tenhle díl mě utvrdil v tom, že ty lepší až nejlepší kousky z FF série jsou ty, které nepsali Jackson a Livingstone.

Ale ke knize - máme tu atraktivní prostředí, vyváženou obtížnost a minimum chytáku. GB lze dohrát intuitivně. Prostě paráda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Talisman smrti v seznamech

v Právě čtených1x