Štěstí Rougonů přehled

Štěstí Rougonů
https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88330/bmid_stesti-rougonu-Ze3-88330.jpg 4 142 142

Úvodní svazek rozsáhlého dvacetisvazkového cyklu "Rougonů-Mocquartů" je obrazem francouzské rodiny a společnosti za druhého císařství, se všemi znaky tehdejšího sociálního života.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Josef R. Vilímek

La Fortune des Rougon , 1871

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štěstí Rougonů. Přihlašte se a napište ho.

Beoudine
12.03.2024 3 z 5

Jako začátek ságy zajímavé, jsem zvědavý, co přinesou následující díly a očekávám, že se kvalita bude stupňovat.

bleekemolen
06.02.2024 5 z 5

Útlá knížečka sotva dorostla 300 stran prosáklá vesnickými chytráky, ztroskotanci, blázny a manipulanty. Zola exceluje v popisném vyprávění, naprosto mě pak ale při čtení překvapilo, jak moderně je román vystavěn. Několik paralelních rovin se průběžně setkává až k osudovému rozuzlení. Masterplan pana Pierra Rougona byl naprosto úchvatný.

Už jsem si vytapetoval stěnu ložnice rodokmenem Rougon-Macquartů a dokupuji 19 zbývajících dílů.

dzejkbeltygros
04.01.2024 3 z 5

Mě tyhle temnější romány nevadí, ale zase tolik jsem si z toho neodnesla. Vztahy jsou tam složitější, děj mi přišel takový o ničem trochu, uvidím, co přinese další díl. Snad mi to do sebe pak bude víc zapadat a nakonec si to užiju a změním i hodnocení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Štěstí Rougonů v seznamech

v Právě čtených3x