E.T. Mimozemšťan přehled

E.T. Mimozemšťan https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37442/bmid_e-t-mimozemstan-hPU-37442.jpg 4 78 78

Literární přepis nejúspěšnějšího sci-fi filmu E.T. mimozemšťan bezesporu překvapí malé i velké čtenáře - odkryje v mnohém šírším i hlubším záběru psychologickém i situačním to, co zřejmě nelze vyjádřit obrazem: myšlení a cítění tvora z jiné planety. Děj, známý z filmu, totiž snaha skupiny dětí v čele s chlapcem Elliottem pomoci návštěvníkovi z hvězd k návratu a zachránit jej před vojenskými zájmy a vědeckým výzkumem, je obohacen o citový vztah E.T. mimozemšťana k Eliottově mamince, dozvíme se mnohem více o jeho předchozím životě i o poslání na naší planetě, lépe porozumíme situacím, které byly ve filmu méně jasné. Navíc je tato prozaická podoba obohacena o humor a ironii, kontrastující s nostalgickou touhou E.T. mimozemšťana po domově.... celý text

Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Premiéra Studio

E. T. the Extra-Terrestrial in His Adventure On Earth , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize E.T. Mimozemšťan. Přihlašte se a napište ho.

JustABookReader
04.05.2024 5 z 5

Velká klasika.
Film jsem sice neviděl, ale kniha se mi dost líbila.
Jsem poměrně fanoušek sci-fi a tato kniha je ten typ sfi-fi co mám rád.
Na to, že to napsal poměrně neznámý autor, tak je to bomba a škoda, že sutor nenapsal více podobných knih.

Lele61
27.10.2023 4 z 5

Literární přepis dnes už kultovního sci-fi filmu. Vypráví příběh malého Elliota a jeho kamarádů, kteří se snaží návštěvníkovi z hvězd pomoci k vytouženému návratu domů. Krásný a dojemný příběh nejen o přátelství. Doporučuji.

n.ezn.amy
02.10.2023 3 z 5

Na Zemi přistane mimozemský tvor, kterého najde Elliot a spolu s kamarády se snaží mu pomoci se navrátit domů. Ovšem oproti nim stojí armáda Spojených států, kteří mají s mimozemšťanem své plány. Kdo by neznal klasiku devadesátých let a legendární výrok "E.T. phone home" . Kniha napsaná podle filmu, kdy E.T. prostě nejde nemít rád

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha E.T. Mimozemšťan v seznamech

v dalších seznamech3x