Doktore, vražda, jedeme! - Deník policejní, deník výjezdový přehled

Doktore, vražda, jedeme! - Deník policejní, deník výjezdový https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487213/bmid_doktore-vrazda-jedeme-denik-policej-i1z-487213.jpg 4 28 28

Publikace Doktore, vražda, jedeme! Deník policejní, deník výjezdový je druhým, doplněným vydáním původní knihy Doktore, vražda, jedeme! (z deníku policejního lékaře) z roku 1995. Přináší osobní zkušenosti policejního lékaře pplk. MUDr. Karla Vomáčky z ohledání velkého počtu obětí vražd, sebevrahů a podezřelých úmrtí, k nimž došlo na území Hlavního města Prahy a Středočeského kraje v letech 1978–1994. Literární spolupracovník Viktorín Šulc knihu doplnil o nové informace k některým případům a o předmluvu a epilog, obsahující vzpomínku na pplk. MUDr. Karla Vomáčku, který vzhledem ke svému povolání musel být mezi prvními na místě lidských tragédií. Unikátní je forma deníku, zachycující jednotlivé případy, na kterých Karel Vomáčka pracoval jako člen výjezdové skupiny, tzv. mordparty, zabývající se případy vražd, sebevražd a podezřelých úmrtí, což je v současné době předmětem činnosti prvního oddělení. (2., doplněné vydání)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Doktore, vražda, jedeme! - Deník policejní, deník výjezdový. Přihlašte se a napište ho.

Marketa1994
12.11.2023 5 z 5

Tohle bylo super, zajímavá struktura knížky - ve finále jen poznámky, které dokázaly upoutat.

ivoiro
10.10.2023 5 z 5

Pro mne byla tohle opět lahůdka

Ophelie
09.09.2023 4 z 5

Forma deníkových zápisků mi přijde zajímavá, případy jsou věcně, stroze, bez příkras, mnohdy jen v délce jednoho odstavce popsány. Není to úplně čtení pro citlivé povahy (to platí i pro fotodokumentaci v závěru knihy). Objevují se zde i známé případy - Straka, Hojer, Hepnarová aj. Rozhodně zajímavá kniha pro milovníky krimi a zločinů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Doktore, vražda, jedeme! - Deník policejní, deník výjezdový v seznamech

v Právě čtených3x