Ďáblova obrazárna přehled

Ďáblova obrazárna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336560/bmid_dablova-obrazarna-gQ9-336560.jpg 4 25 25

Dobrodruh série

< 4. díl

Říká se, že dobrý obraz ukáže víc než zrcadlo. Také se říká, že každý malíř alespoň jednou v životě namaluje obraz pro potěchu Ďábla. A Ďábel prý takové obrazy schraňuje v pekelné obrazárně, ale kdo se jich zmocní dřív než on, přinutí jej, aby mu výměnou za ně sloužil... A je rovněž známo, že malíř Adrian Fuchs, zvaný Portaletto, ke konci života přidělával na svoje vlastní díla mříže. Dobrodruh Franta Franta - a s ním i mnozí jiní - tentokrát zjišťuje, že obrazy mohou být i něčím víc než pouhými předměty, které si pověsíte na stěnu. -- legie.info --... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ďáblova obrazárna. Přihlašte se a napište ho.

Malarkey
17.07.2023 4 z 5

Po přečtených třech předchozích knih dobrodruha Franty Franty jsem tušil, do čeho jdu a musím říct, že to všechno se bez problémů splnilo. Nicméně i tak je tento čtvrtý díl opět v některých detailech odlišný od předchozích dílů.

Autor tuto knihu pojal originálně. Střídá příběhy Franty Franty s příběhy jeho známých a přátel. Takže tato kniha více působí jako sbírka povídek z prostředí 20. let 20. století.

Pravda ale, že příběhy, které se monsieur Franty týkaly mě ze začátku bavily výrazně méně, než samostatně uzavřené příběhy. Ty nicméně postupně a nenápadně splývaly i s děním Franty Franty v Jižní Americe a tak to ke konci pěkně gradovalo.

Krásné odpočinkové čtení s českým Indym.

Luigi1
01.09.2022 3 z 5

Čekal jsem od těch povídek daleko víc.

Jarka_rybář
04.10.2020 4 z 5

Opět dobré, ale přesto poněkud slabší než předtím. Ovšem pořád mne to pobavilo a podchytilo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ďáblova obrazárna v seznamech