Dobře utajené housle, Jablko je vinno přehled

Dobře utajené housle, Jablko je vinno
https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78907/dobre-utajene-housle-78907.jpg 4 74 74

Oblíbený divadelní a filmový herec, dramatik a režisér Miroslav Horníček je rovnžě znám jako úspěšný prozaik. Dobře utajené housle, to je autorova prvotina, v níž v řadě rozmarných příhod z manželského soužití se zde čtenářům otevírá cesta k seznámení se s literárními kvalitami M. Horníčka. V tomhle svazku jde o 6. vydání. Jablko je vinno - jde o delší povídku, či novelu, v níž autor rozvíjí vtipné úvahy o povaze muže a ženy, velice bystře obnažuje přednosti i slabiny obou pohlaví, ústy své hrdinky Marty a z jejího ženského hlediska parafrázuje příběhy známých milostných dvojic - Oldřicha a Boženu, Ctirada a Šárky, Břetislava a Jitky, Sasona a Dalily, Orfea a Eurydiky. Jedná se o 3. vydání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobře utajené housle, Jablko je vinno. Přihlašte se a napište ho.

pepap
13.05.2021 5 z 5

Dobre utajene housle jsem uz cetl/poslouchal aspon stokrat - postrehy pana Hornicka a aplikovani konstrukci z krasne literatury na kazdodenni zivot.
Jablko je vinno - recnicky souboj dvou manzelu, kde arenou jsou nejznamejsi pary napric svetem povesti a bajnych povidek

iceVS
25.07.2020 5 z 5

Složitější text. Ale právě proto člověk miluje Horníčka. Byl to nejen mistr slova, ale zároveň i vzdělaný člověk s rozhledem. A všechny tyto dary korunoval svým humorem a jemnou ironií. Jeho vyprávění jsem si zamilovala už jako malá (tedy taky proto, že narozeniny jsme měli ve stejný den :-D), jeho texty jen potvrzují, že oprávněně. Miluju texty s přechodníky, s rodem trpným.
A děj se děje dál :-)

perpentykl
09.01.2019 3 z 5

Horníček je takovej českej Murakami, ale vtipnější.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobře utajené housle, Jablko je vinno v seznamech

v Právě čtených1x