V rozpuku mládí přehled

V rozpuku mládí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119916/bmid_v-rozpuku-mladi-ZPG-119916.jpg 5 260 260

Dědictví otců série

2.část historické ságy . Pokračování příběhů venkovského šlechtice a lékaře v královských službách Petra ze Sioraku.

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

En nos vertes années

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V rozpuku mládí. Přihlašte se a napište ho.

Tirius
02.04.2024 4 z 5

Příběh Petra ze Sioraku pokračuje študáckými léty. Notně přibylo romantických pasáží, které jdou sice velmi na hranici lehtivosti, nikdy ji ale nepřekročí k obscénosti, naopak společně se specifickým jazykem celé série přináší velmi příjemnou a zajímavou poetiku. Autor nás též provází náboženským prostředím jižní Francie 16. století, naplněném přetvářkou a nesnášenlivostí. Slabší je kniha co do samotného děje, kdy sice sledujeme různé Siorakovy eskapády a strasti (většinou související s penězi a ženami) vždy se ale vše poměrně rychle a ku prospěchu Petrově vyřeší, takže člověk ani nemá příliš potřebu se o hrdinu obávat a přilnout k němu. Lépe vypointovaný mohl být příběh kolem Fontanetky a též vztah k osudové Angelině. Naopak Svatomichalská noc v Nimes je jednou z nejpůsobivějších částí Merleho ságy.

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Jak se žilo ve Francii v tehdejší době. Dobrý popis a velmi čtivý příběh.

lampernaqui
04.12.2023 4 z 5

Asi už jsem si zvykl na způsob vyprávění, takže jsem se začetl do knihy rychleji než předtím. Ale hlavně už byl obsahem nějaký děj, protože v prvním díle se nic moc nestalo. Zde sledujeme mladá studentská léta hlavního hrdiny. Nejenom škola mu hází překážky pod nohy, ale náboženské rozdělení společnosti se stále více projevuje. V rozpuku mládí je pěkný historický román a díky němu se konečně těším na celou ságu, pokud bude stejně dějově bohatá - což už asi bude.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V rozpuku mládí v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech1x