Čo s nemŕtvymi přehled

Čo s nemŕtvymi
https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91131/bmid_co-s-nemrtvymi-1yj-91131.jpg 4 141 141

Mŕtvi sa vracajú. Ale čo chcú? To, čo všetci - vrátiť sa domov... Davidova žena zahynula pri autonehode. Od tej chvíle úpenlivo prosil Boha, aby mu ju vrátil. No jej návrat do života nevyzerá tak, ako by si predstavoval... Elvy práve doopatrovala senilného, ťažko chorého manžela. Jeho pohreb sa má konať o dva dni. No uprostred noci sa ozve klopanie na dvere... Štokholm, 13. august 2002. Po dlhotrvajúcej vlne horúčav mesto akoby zahalil mrak nabitý elektrickým napätím. Nedajú sa zhasnúť lampy a prístroje sa nevypínajú. Zvláštny úkaz vrcholí hromadnou bolesťou hlavy obyvateľov mesta. Hrozí vypuknutie totálneho chaosu. Rovnako nečakane sa však všetko vracia do normálnych koľají. Ale keď penzionovanému novinárovi Gustavovi Mahlerovi zatelefonuje starý známy z nemocnice Danderyd, Mahler začne dúfať. Oznámi mu neuveriteľnú zvesť: mŕtvi v márnici odrazu ožili...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Marenčin PT

Hanteringen av odöda , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čo s nemŕtvymi. Přihlašte se a napište ho.

Nikolas0311
06.01.2024 5 z 5

Zajímavé a originální zpracování zombie, kdy to nejsou po mase lačnící monstra, ale ztrápené "osoby". Příběh o tom kdy se v celém Stockholmu začnou probírat k životu nedávno zesnulí lidé. Novinové články, zprávy, rozhovory a různé napodobeniny médií jenom umocňují atmosféru. Popis ztrápených oživlých mrtvol ve vás dokáže vyvolat jakousi směsici odporu ( jako třeba nafouklé břicho, šupinatá pokožka...) a lítosti, kdy si i vlastně uvědomíte co by jste dělali vy, kdyby se něco takového opravdu stalo. Závěr i ukázal kdy špatné a sobecké myšlenky dokáží vážně ublížit... koneckonců to už si, ale přečtěte sami. Doporučuji.

maja8148
07.10.2023 5 z 5

Tak toto byla síla. Strašně pěkný, zajímavý a citlivě (většinou) zpracovaný námět. Krásný příběh o tom, jak nejen že nechceme odejít, ale nechceme pustit ani ty, kteří by odejít měli. A taky jak se nám vrací, to co světu dáváme a to jak se chováme k ostatním.

Sixtínka
06.12.2022 4 z 5

Zaujímavý príbeh. Zaujímavá myšlienka. Bavilo ma to. Je to také iné. Kniha určite stojí za prečítanie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čo s nemŕtvymi v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech3x