Číňanovy nehody v Číně přehled

Číňanovy nehody v Číně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444133/bmid_cinanovy-nehody-v-cine-83m-444133.jpeg 4 87 87

Dobrodružný román, který byl dvakrát úspěšně zfilmován, podruhé r. 1965 s J. P. Belmondem v hlavní roli, u nás známý s českým názvem Muž z Honkongu. Klasika ze Zlatého fondu SME. Digitalizovaná podoba původní publikace Číňanovy nehody v Číně, nákladem Karla Rathouského v Rychnově nad Kněžnou, 1889.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: ekniha , Petit Press

Les Tribulations d'un Chinois en Chine , 1879

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Číňanovy nehody v Číně. Přihlašte se a napište ho.

kristijan
09.03.2024 4 z 5

Pěkná exkurze po Číně s místy trochu nedotaženým dějem, který ale velmi příjemně uplynul. Pokud máte rádi Verna, bude se vám určitě líbit. Pokud s Vernem začínáte, doporučoval bych na úvod zvolit spíš nějakou známější verneovkou.

Naďa2411
26.10.2023 4 z 5

Další má vernerovka, ač nebyla pro spisovatele typická, byla tato akniha opět plná dobrodružství. Děj vypráví o mladém čínském boháči Kin-Fo , jenž po bankrotu svých investic chce zemřít, neboť se celý život nudí. Stane se klientem pojišťovny 100-letého věku, kde uzavře velmi vysokou pojistku ve prospěch své milenky a svého letitého přítele Wanga . Uchvátila mne krásně popsaná exotická Čína a plavba po moři. Nádhera.

lampernaqui
26.09.2022 4 z 5

Knížku jsem četl kdysi v dětství několikrát, tak jsem se k ní vrátil i teď o x let později a byl jsem zvědav, jestli se mi bude stále líbit. Naštěstí je to stále dobrá Verneovka v exotickém prostředí, která rychle ubíhá a nikde se moc nezastavuje... přece jenom hlavní hrdina nemá času nazbyt a je třeba cestovat co nejrychleji.

Knižní novinky (31. týden)

25.07.2020

Kniha Číňanovy nehody v Číně v seznamech