Kontinent neomezených možností přehled

Kontinent neomezených možností https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43899/kontinent-neomezenych-moznosti-43899.jpg 4 36 36

Christy Bigs série

Tři dobrodružství antarktického „Marlowa“ druhé poloviny 21. století, novináře Christyho Bigse. Antarktis za šedesát let… Z původních vědeckých základen dokázala pokročilá technika 21. století vybudovat města skrytá pod průhlednými kopulemi, ale na morálce, politice a poměrech se nezměnilo vůbec nic. Ve třech příbězích stojí novinář Christy Bigs, osamělý antarktický „Marlowe" proti zločinnému obchodu se sny i proti zneužití objevu století; ve městě Vanda, metropoli South Victoria Landu, bojuje s podvodníky, gangstery i zdivočelými androidy nerovný boj, v němž sice vítězí jen relativně, ale absolutně si zachovává vlastní víru v lepší budoucnost.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kontinent neomezených možností. Přihlašte se a napište ho.

mi-380
28.10.2023 4 z 5

Jako by se náš milý Ota Fink posunul o sto let v čase (což by podle jedné z povídek šlo) a o 15 000 km v prostoru a znovu s humorem a grácií začal strkat nos do cizích problémů, které zarputile řeší a vyřeší. Dobrodružství plné zběsilé akce, očekávaných hlášek, všudypřítomné politiky a nové Antarktidy.
...
Nato jsem vyhrabal ze šuplete gas-gun nula čtyřku; sebral jsem ji kdysi jednomu grázlovi a nechal si ji pro všechny případy.
"Mám o pána starosti," řekl Wang, když to viděl.
"Vymaž si informaci, že jsem byl doma," řekl jsem. "Od dnešního rána jsem neznámo kde."
"Pán by si měl vzít tlepangové chlebíčky."
Mohl jsem mu říct, aby si je snědl sám. Naneštěstí to nebyl pravý Číňan a nejedl.
75 % (zatím 33 hodnotících, průměr je 84 %).

murdoch
17.06.2023 4 z 5

Novelu Den a noc jsem kdysi četl v antologii Stalo se zítra a z celé knihy si na první dobrou vzpomenu asi jen na ni. Takže když jsem narazil na Kontinent neomezených možností, nedalo se nic dělat, musel jsem po něm okamžitě skočit. Christy Bigs je absolutní frajer a Kapitán Kid byl sakra dobrej spisovatel. Tuhle knížku rozhodně doporučuju - otevřete si Morgenvit, zakousněte chlebíček s trepangem a začněte číst...

Luigi1
28.02.2022 4 z 5

Pomalý rozběh a pak už to šlo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kontinent neomezených možností v seznamech

v dalších seznamech1x