České nesvědomí přehled

České nesvědomí
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187237/bmid_ceske-nesvedomi-u84-187237.png 2 8 8

Kniha a e-kniha obsahující esej České nesvědomí a výběr textů z blogu Simindr.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize České nesvědomí. Přihlašte se a napište ho.

Alena_S
14.04.2021 3 z 5

Zase titul z edice "zatni zuby a vydrž". Hodně postřehů, komentářů a tref do černého, to ano, pobaví i přinutí přemýšlet a... zkrátím to, druhá půlka se mi líbila.
Ale ta první. Vůbec se nedivím těm, kdo nevydrží.
Tuším, že za hodně z toho může rozčarování po nejedněch volbách, co dopadly ještě hůř, než autor čekal.
Ale stejně - pokud chci, aby někdo přečetl moji knihu, nemůžu hned zkraje ujistit čtenáře, že je moc blbej, aby ji pochopil, že ji nejspíš stejně ukradl ze závodní knihovičky za socíku, a že pokud říká, že ne, dělá to dodnes.

jprst
20.07.2019 1 z 5

Tohle se autorovi hrubě nepovedlo, jednu hvězdu mu dávám za část týkající se novinářů, ale jinak plný souhlas s komentářem přede mnou.

sverre
15.04.2019 odpad!

Příšerná kniha, plná povýšeneckých a arogantních komentářů, generalizací na téma "typické češství", ad hominem urážek politků a vnitřních rozporů. Intelektuální blábol, který je esencí "pražské názorové bubliny". Není tam téměř žádná originální myšlenka.

Jediná slušnější část je ta, kdy se vyjadřuje o nízké profesionalitě novinářské obce, tam přestává kritika být ad hominem a je věcnější, takže se to číst i dá.

Skoro z toho mám pocit, že p. Simkanič píše o pocitech vlastní duše, ale neuvědomuje si to.

Příklad, cit: "Česká duše ještě nedozrála pro dospěle přijetí toho, čeho byla svědkem...". Brutální urážka čtenáře hned na druhé stránce. Autor však má jistě svou duši plně dospělou...

31 nových eknih zdarma ke stažení

30.01.2021