České nesvědomí

České nesvědomí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187237/bmid_ceske-nesvedomi-u84-187237.png 2 8 4

Kniha a e-kniha obsahující esej České nesvědomí a výběr textů z blogu Simindr.

Alena_S
14.04.2021 3 z 5

Zase titul z edice "zatni zuby a vydrž". Hodně postřehů, komentářů a tref do černého, to ano, pobaví i přinutí přemýšlet a... zkrátím to, druhá půlka se mi líbila.
Ale ta první. Vůbec se nedivím těm, kdo nevydrží.
Tuším, že za hodně z toho může rozčarování po nejedněch volbách, co dopadly ještě hůř, než autor čekal.
Ale stejně - pokud chci, aby někdo přečetl moji knihu, nemůžu hned zkraje ujistit čtenáře, že je moc blbej, aby ji pochopil, že ji nejspíš stejně ukradl ze závodní knihovičky za socíku, a že pokud říká, že ne, dělá to dodnes.

jprst
20.07.2019 1 z 5

Tohle se autorovi hrubě nepovedlo, jednu hvězdu mu dávám za část týkající se novinářů, ale jinak plný souhlas s komentářem přede mnou.

sverre
15.04.2019 odpad!

Příšerná kniha, plná povýšeneckých a arogantních komentářů, generalizací na téma "typické češství", ad hominem urážek politků a vnitřních rozporů. Intelektuální blábol, který je esencí "pražské názorové bubliny". Není tam téměř žádná originální myšlenka.

Jediná slušnější část je ta, kdy se vyjadřuje o nízké profesionalitě novinářské obce, tam přestává kritika být ad hominem a je věcnější, takže se to číst i dá.

Skoro z toho mám pocit, že p. Simkanič píše o pocitech vlastní duše, ale neuvědomuje si to.

Příklad, cit: "Česká duše ještě nedozrála pro dospěle přijetí toho, čeho byla svědkem...". Brutální urážka čtenáře hned na druhé stránce. Autor však má jistě svou duši plně dospělou...

vakkets
29.03.2015 4 z 5

Velmi trefně popsané situace a atmosféra v české společnosti, některé texty mi ale místy přišly zdlouhavé.

Ján Simkanič
česká, 1978