Česká kuchyně za dob nedostatku přehled

Česká kuchyně za dob nedostatku https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468906/bmid_ceska-kuchyne-za-dob-nedostatku-jRX-468906.jpeg 5 18 18

„Nuže — nechť se laskavý čtenář neodstraší četbou některé, nahodile otevřené stránky této knížky! Prosím, aby pročetl tyto pokusy všecky, jako zajímavé kulturně-historické doklady. Hodí-li se některý ku napodobení, ku vyzkoušení, ať podle známé rady vyzkouší všecko a nejlepší, co uzná, podrží.“ Klasika ze Zlatého fondu SME. Digitalizovaná podoba publikace: Čeněk Zíbrt. Česká kuchyně za dob nedostatku před sto lety. Zemědělské knihkupectví A. Neubert. Praha 1917. 95 s.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Česká kuchyně za dob nedostatku. Přihlašte se a napište ho.

čtenářka86
08.10.2023 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Přináší mnoho zajímavých nápadů i pro dnešní dobu.

Cinik
28.07.2023 4 z 5

Je to velmi zajímavé a poučné čtení, které by se někdy mohlo hodit mít doma - Bůh nás ale chraň před dobou, kdy by se mělo stát aktuálním návodem. Opravdu se rád obejdu bez zjištění, jak chutná náhražka mouky z mechu a lišejníku... :-) Na druhé straně některé recepty a nápady (nouzová zásoba masa v podobě doma chovaných želv a jeho úprava) zní vlastně i lákavě.

Česneksmedem
26.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Rozhodně to nebude masově čtená kniha, takže vykecám trošku víc. Mnoho z těch receptů člověk za svůj život už přečetl. Osobně jsem ale neznal tři. Ten první je o dřevěné mouce, nejčastěji z břízy. Nejde však o mouku pro lidi, ale jako přísada do krmení domácímu skotu. Druhý recept je huspenina z už vyvařených kostí, které se rozdrtí, zalejete to vodou a vaříte. Následně se to přefitruje přes plátno a nechá zchladnout. Poslední recept je náhražka kávy. O některých možnostech již slyšel snad každý. Zde jde o jadérka ze šípků, která se několikrát máčí ve vodě, aby se zbavila chloupků. Pak se s trochou cukru praží a rozemelou.
Snad jsem vás alespoň malinko navnadil na přečtení této knihy, vhodné i pro příznivce postapo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Česká kuchyně za dob nedostatku v seznamech

v dalších seznamech2x