Česká divočina přehled

Česká divočina https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350116/bmid_ceska-divocina-fmM-350116.jpg 5 2 2

Knížka je věnovaná českým lokalitám, ve kterých je zachována příroda v neporušené podobě bez větších zásahů člověka. I když je území České republiky po staletí kulturní krajinou, najdou se i zde místa s divokou přírodou. Autor - přírodovědec, popularizátor vědy a zdatný vypravěč - vybral zajímavá území z nejrůznějších koutů Česka. Ve stručných heslech (s rozsahem zhruba dvou stran) uvádí základní charakteristiky dané lokality a upozorňuje na výjimečné druhy živočichů a rostlin, které zde žijí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Česká divočina. Přihlašte se a napište ho.

Danafantom
14.04.2019 5 z 5

Věřím tomu, že autor je skvělý vypravěč. Je to znát i na jeho stylu psaní. Dalo by se to číst místo beletrie, až na to, že text je nabitý informacemi.
Baví mě jen tak se procházet přírodou a zastavit se u kdejakého broučka či rostlinky. Díky téhle knížce to co vidím můžu aspoň částečně pojmenovat a pochopit. Jsem okouzlena.
Jedna z mála knížek, kterou toužím vlastnit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Česká divočina v seznamech