Thor a mocné kladivo Mjölnir přehled

Thor a mocné kladivo Mjölnir https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452119/bmid_a-mocne-kladivo-mjolnir-qc1-452119.jpg 4 37 37

Bohové Severu série

Začátek ságy ochránce lidí i bohů Nejdramatičtější příběh všech věků právě začíná. Bouřlivý severský bůh Thor, překrásná Sif, lstivý Loki, pán veškerenstva Ódin, smrtelníci Tjalfe a Roskva i mnozí další se představují v prvním příběhu, který rozplétá úžasně propracované severské mýty. Vydejte se do sídla bohů v Ásgardu a staňte se svědky událostí, díky kterým Thor získal svoji mocnou zbraň – blesky metající kladivo Mjölnir – aby s ní čelil hrůzným obrům z Jötunheimu!... celý text

Literatura světová Mytologie Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Thor y el poder de Mjolnir , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Thor a mocné kladivo Mjölnir. Přihlašte se a napište ho.

herrtod
23.03.2024

cela seria je 70 kníh, tak uvidíme koľkých sa dočkáme od CPress-u

AndyYoggy
20.11.2022 3 z 5

Příběh byl fajn. Četl se dobře. Až na občas se vyskytující gramatické chyby a nesrozumitelné věty.

ElikaS
09.04.2021 4 z 5

Tak předně musím ocenit obálku, ta je prostě úžasná a díky ní jsem se knížky všimla. Samotný příběh je převyprávění báje o tom, jak se k Thorovi dostalo jeho kladivo Mjolnir. Stejnou báji jsem již četla v Severských mýtech od Gaimana a zmíněn byl i v Magnusi Chasi od Riordana, takže jsem byla zvědavá, jak to pojme Sierra a jestli přinese něco nového. Navíc mám příběhy s mytologií ráda, takže to pro mě byla taková sázka na jistotu.
Nic překvapivého se nekonalo, převyprávění bylo stručné a knížku máte za chvilinku přečtenou. Musím říct, že Gaimanovo podání se mi líbilo trochu víc.
Samotná báje je zasazená do příběhu Vikingské rodiny, která ale dělá jen kulisy pro Thorovo vyprávění a vlastně příběh nijak zásadněji neovlivňuje.

Knižní novinky (45. týden)

01.11.2020

Kniha Thor a mocné kladivo Mjölnir v seznamech