Právo nálezce přehled

Právo nálezce https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407591/bmid_pravo-nalezce-4L6-407591.jpg 4 1320 1320

Bill Hodges série

Být oblíbeným spisovatelem může být smrtelně nebezpečné… Jakou moc má vyprávění příběhů a jak může literatura zasáhnout do života? John Rothstein je věhlasný spisovatel, ale už léta nic nepublikoval. A jeho věrný čtenář Morris Bellamy zuří! Spisovatele nakonec zabije a ukradne mu rukopisy nevydaných textů. Kořist si ukryje, ale pak se ocitne ve vězení kvůli jinému zločinu. Po několika desítkách let najde schovaný lup malý chlapec, ale Morris Bellamy se pokladu za žádnou cenu nechce vzdát… V hlavních rolích mistrně napsaného románu se objeví nesourodá trojice pátračů z Kingova románu Pan Mercedes.... celý text

Literatura světová Encyklopedie
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Finders Keepers , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Právo nálezce. Přihlašte se a napište ho.

janina66
13.05.2024 5 z 5

Skvělé! Vyslechla jsem audio, hezky načteno čtyřmi interprety. Kniha se moc líbila. Dokonalá zápletka. Zvlášť se mi líbila první část, střídání děje z pohledu Morrise a malého Petera.

zelda7
06.04.2024 5 z 5

Druhý díl z trilogie o Billu Hodgesovi je trochu jiný než první, detektivovi, který již odešel do důchodu zde není dán takový prostor jako v prvním díle, v podstatě přijde na scénu až v druhé třetině knihy. Za mne to byl velmi zajímavý příběh, nejvíc se mi líbila první část, kde se prolínaly různé časové roviny a my se postupně dozvídali, jak se co událo. Ke konci knihy opět nechyběly zvraty, které člověk nečeká, to se mi na knihách od Stephena Kinga líbí, čtenář neodhadne co se stane.

Andynka
07.03.2024 4 z 5

Jsem velmi mile překvapena, kde a jak příběh začíná. Čekala jsem klasiku vyprávění hlavně z pohledu detektiva, jak tomu bylo v prvním díle. Ale autor to pojal jinak. A máme zde vypráví příběhu, který se začíná odehrávat stejně, jako ten první. Ale tady se věnujeme jiným postavám.
Každopádně vše do sebe skvěle zapadá. Za mě je to perfektně promyšlený příběh.
A nemůžu se dočkat 3. Dilu, protože tahle kniha naznačuje, že v ní King konečně pustí uzdu své bujné fantazii.
A co si budem, za to obdivujeme Kinga asi všichni.

Zatím zde není žádná související novinka.

Nedovol, aby ti tvá dobrá povaha zamlžila kritický zrak. Kritický zrak by měl být vždy chladný a jasný.

Přání v jedné ruce, plivanec v druhé /Právo nálezce/

Kniha Právo nálezce v seznamech

v Právě čtených25x