Anorganická chemie pro střední odborné školy nechemického zaměření přehled

Anorganická chemie pro střední odborné školy nechemického zaměření
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384857/bmid_anorganicka-chemie-pro-stredni-odbo-RNT-384857.PNG 5 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Anorganická chemie pro střední odborné školy nechemického zaměření. Přihlašte se a napište ho.

Marekh
24.08.2020 5 z 5

Vzpomínám si na tuto knihu, když jsem si ji v minulosti pročítal. Tuto knihu si pořídil v minulosti táta, když studoval večerní školu. Bohužel knihu nemohu doma najít, někde se asi zatoulala a bude ztracená. Myslím si, že tato kniha je dobře zpracována, autor zachází docela do podrobností, když přihlédnu k tomu, že je tato kniha určená pro odborné školy nechemického zaměření. V závěru knihy se nachází laboratorní cvičení. Po levých a pravých okrajích jednotlivých stran se nacházejí základní pojmy, které se vztahují k jednotlivým odstavcům. Klidně by se tato kniha mohla používat i na odborných školách, kde mají studenti větší počet vyučovacích hodin chemie. Ale možná se používala na různých typech středních škol a různých oborech, kdoví. Kniha byla vydána v roce 1979, takže dnes se patrně podle ní nevyučuje. Spíše po ní sáhnou studenti nebo nadšenci chemie, anebo také učitelé, kteří vyučují tento předmět. Vím o jedné profesorce, která vyučuje na gymnáziu a kupuje knihy z chemie. Možná dává přednost novějším vydaným knihám, ale těžko říci, jestli ji také neoslovují starší tituly. Od autora jsem už četl knihu CHEMIE, která je rovněž určená pro obory nechemického zaměření a byla vydána v roce 1999. Autor umí psát dobré knihy z chemie. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Anorganická chemie pro střední odborné školy nechemického zaměření v seznamech