Americký sniper přehled

Americký sniper https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237560/bmid_americky-sniper-237560.jpg 4 445 445

V letech 1999 až 2009 zaznamenal Chris Kyle z jednotky amerického námořnictva SEAL nejvíce odstřelovačských zásahů v dějinách USA. Nepřátelé mu přezdívali „Ďábel“, spolubojovníci ze SEALu „Legenda“. Tato autobiografická kniha líčí strhujícím způsobem bojové zážitky, které Kyle na jednotlivých misích prožil a představuje jedny z nejvýznamnějších válečných memoárů všech dob. Přináší osobní zpověď vojáka od jeho výcviku přes jednotlivá nasazení až po traumata z války.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Vojenství
Vydáno: , CPress

American Sniper , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Americký sniper. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
02.10.2023 5 z 5

Krásné čtení i filmové zpracování

Dejf_ano
21.05.2023 5 z 5

Napsáno naprosto bez příkras. Zpověď elitního odstřelovače, který se zúčastnil války v Iráku.
Z dnešního pohledu roku 2023, kdy probíhá válka na Ukrajině, je tato kniha obvzlášťě cenná. Vidíme člověka vnitřně rozervaného, kde si válka vybrala daň i na fyzickém těle. Další zajímavou kapitolou jsou momenty, kdy autor líčí jak vyhráli válku a že na násilí platí pouze násilí.
Opravdu smutné je, že Naše generace neumí žít tak, aby nepotřebovala prožitek války.

denoush
24.04.2023 5 z 5

Po knize jsem sáhl ze dvou důvodů, a to za jedna kvůli tomu, že je to klasika a za dva kvůli tomu, že mě vždycky fascinovali vojáci. Na knize se mi líbilo, že byla psaná tak jako lidsky a autor opustil od zbytečných popisů okolí a podobně (nevím jestli to byl záměr nebo jestli si to nepamatoval, ale mně to vyhovalo). Bylo zajímavé sledovat jak se Chris postupem času mění a ke konci jsem byl opravdu rád, že si srovnal priority a postavil rodinu na první místo. Ocenil bych, ale kdyby byly v knize buď fotografie nebo alespoň ilustrace zbraní a vybavení, které používal, protože mě to velice zajímalo a otravovalo mě, že jsem si to musel googlit.

Knižní novinky (10. - 28.7.)

11.07.2017

Připravované knižní novinky (16. - 22. 2.)

15.02.2015

Kniha Americký sniper v seznamech

v Právě čtených19x

zfilmováno autobiografické prvky odstřelovači, snajpři

Autoři knihy

Chris Kyle