Almanach mojej krajiny přehled

Almanach mojej krajiny https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502509/bmid_almanach-mojej-krajiny-ihj-502509.jpg 5 15 15

Kniha, ktorá ovplyvnila celé generácie ekológov a ochranárov. Almanach mojej krajiny, napísaný s nepopierateľným porozumením a láskou pre divokú prírodu, sa skladá z troch častí: prvá časť zachytáva rok autorovho života na wisconsinskej farme, druhú časť tvoria eseje napísané počas jeho ciest po neobývaných častiach Wisconsinu, Iowy, Arizony, Oregonu či Manitoby a v záverečnej časti sa Aldo Leopold zaoberá filozofickými a etickými otázkami súvisiacimi s ochranou divej prírody.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Bajkal

A Sand County Almanac , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Almanach mojej krajiny. Přihlašte se a napište ho.

kelemantia
11.11.2022 5 z 5

Kniha, ktorá aj po niekoľkých desaťročiach nestráca na aktuálnosti. Krásne, pútavo napísané tak, aby vtiahlo čitateľa do prostredia, kde sa odohráva. Z môjho pohľadu je jednou z dôležitých prvkov ako budovať lásku k prírode. Jednoduché a predsa fascinujúce. Knihu prečítate za pár hodín, ak ju začnete, určite neprestanete, kým ju nedokončíte.

katarina4591
13.04.2020 5 z 5

Myslím, že Obrázky z chatrče jsou jednou z nejkrásnějších knih jaké jsem četla. Kniha předkládá příběh plný lásky, radosti a starosti, který přesahuje klasickou etickou vazbu z člověka na člověka a zamýšlí se nad důležitostí této vazby směrem k přírodě a to ve všech jejich aspektech. Leopold umí příjemně a zajímavě převyprávět historická fakta (př. Pořádný dub) i své vlastní myšlenky (př. Pomník holubovi). Kniha je nadčasová, a bohužel, pořád aktuální.

Zviera
04.09.2018 5 z 5

"Divočina zachráni svet"
Najkrajšia enviro knižka. Podľa jednej z esejí, ktorú obsahuje - Myslet jako hora, je pomenovaná aj knižka https://www.databazeknih.cz/knihy/myslet-jako-hora-169694
Poznám ju roky a siahla som po nej niekoľkokrát, vydalo ju "vlčie" vydavateľstvo ABIES (www.abies.sk), špecializované na knižky zamerané na hlbokú ekológiu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Almanach mojej krajiny v seznamech

v dalších seznamech4x