Agónie přehled

Agónie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482225/bmid_agonie-FS5-482225.jpg 4 8 8

Sedm dní života člověka, který se probudil s předtuchou své smrti. Jak se zbývajícím časem naloží? Prostě vyjde zelenou brankou ven. Muže, který nikdy nic velkého nedokázal, ženou pořád dál otázky po smyslu života spolu se stíny minulosti. V agónii je i vnější svět, a tak se hrdina propadá hlouběji do nejistoty, ztrácí pevné body, které jeho životu dávaly řád. Jeho cesta je méně a méně reálná, stejně jako místa, kterými prochází. Snad se v jeho agónii pokřivuje všechno kolem, možná jen procitá a začíná vnímat, co se se světem děje už dávno.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Agónie. Přihlašte se a napište ho.

VáclaV111
02.02.2024 4 z 5

Není vlastně kniha analýzou našeho současného světa pár minut před zánikem civilizace?

uzivatel7908
25.09.2022 5 z 5

Moc se mi líbila. Úžasná kniha, která člověka nutí přemýšlet. Jakmile ji otevřete, nepůjde odložit. Každou chvíli nějaký zajímavý zvrat. Vylíčení naší budoucnosti mi přišlo trefně realistické, i když pesimistické. Jde jen o takový nákres, co by se mohlo stát a kam možná směřujeme. Zaujala mě i ta rovina mezilidských vztahů, i ty působí hodně uvěřitelně. Je to fantazie, která vás pobaví, ale má i takový ten přesah k vážnému zamyšlení. Rozhodně to stojí za přečtení.

Kajan462
12.09.2022 4 z 5

Zajímavá a dobře napsaná kniha. Dost tedy temná, což jsem čekal a byl to důvod, proč jsem si dával načas, než jsem ji otevřel. Ale musím říct, že je to celkově čtivé a některé myšlenky opravdu dobře vyjádřené. Mně osobně se třeba líbil popis teorie kondicionálů, který se objevuje ke konci. A i další věci, co si člověk tak nějak myslí, jsou v knížce vystiženy s nebývalou přesností a současně lehkostí. Za mne určitě stojí za přečtení.

Když spadne maska, Stín ve dveřích a další knižní novinky (19. týden)

08.05.2022

Kniha Agónie v seznamech