Černá věž přehled

Černá věž https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7945/cerna-vez-7945.jpg 4 130 130

Adam Dalgliesh série

Klasická detektivka anglické autorky je založená na napínavém pátrání po pachateli surové vraždy v uzavřeném okruhu možných pachatelů. Autorka s velkým smyslem pro psychologii postav vypráví příběh o záhadných vraždách mezi pacienty luxusního soukromého sanatoria na mořském pobřeží. V pozadí příběhu, který byl u nás televizně zpracován, stojí jako prvotní motiv lidská chamtivost a fanatismus, který se nezastaví před ničím. ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

The Black Tower , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Černá věž. Přihlašte se a napište ho.

PREBURDA
20.05.2024 2 z 5

Seriál byl mnohem lepší, napínavější, svižnější, než čtivo této knihy. Za mě krkolomně a zdlouhavě, ne moc čtivě napsáno. Ovšem, to je jen můj pohled na knihu.

Vojslava
17.03.2024 4 z 5

Mám pocit, že už jsem tenhle titul jednou četla, ale daleko víc si vybavuju kdysi sledovaný seriál, a to včetně závěru a důvodů celé zápletky - a nějak mi připadal působivější než maličko zdlouhavý text knihy. Ale kvalita autorky se nezapře, dočetla jsem bez větších zádrhelů a jsem ráda, že jsem tenhle příběh zažila i v textové podobě, měl taky jistý půvab...

JáraTym
08.04.2023 4 z 5

Přespříliš popisných části ubírá docela dobře vystavěnému detektivnímu příběhu na dynamice. Samozřejmě že jsou některé nutné pro čtenářovu lepší představu - a skutečně tohle místo jsem si v hlavě vyfabuloval velmi dopodrobna a velmi barvitě, ovšem v některých pasážích by textu neškodilo proškrtání.
Jednalo se o mé první setkání s tímto hrdinou, a myslím že bych si ještě někdy rád přečetl nějaké jeho dobrodružství.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1975 - CWA Dagger Awards (Silver Dagger for Fiction)

Kniha Černá věž v seznamech

v Právě čtených2x