A přesto říci životu ano: Psycholog prožívá koncentrační tábor přehled

A přesto říci životu ano: Psycholog prožívá koncentrační tábor https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300501/bmid_a-presto-rici-zivotu-ano-PAl-300501.jpg 5 759 759

Kniha spojuje dva slavné texty Viktora E. Frankla (1905 - 1997), psychiatra s českými kořeny a zakladatele logoterapie. Spis Psycholog prožívá koncentrační tábor vznikl během necelých dvou týdnů v prosinci 1945. Autor v něm popisuje, jakými fázemi odlidštění museli vězni procházet a jakou oporou jim byl duchovní rozměr života. Hra Synchronizace v Březince z roku 1948, napsaná působivým skicovitým způsobem, je myšlenkovým i literárně-dramatickým experimentem. Propojují se v něm Franklovy osobní zážitky z vyhlazovacího tábora s pomyslnou reflexí a živým dialogem tří filozofů, kteří mu byli blízcí Sokrata, Spinozy a Kanta. Podle Frankla vždycky zůstává v člověku prostor svobody a odpovědnosti, kterého se nesmí za žádnou cenu vzdát, a to i v extrémní situaci: Nic nemůže udolat člověka, který si vědomě přeje mít životní cíl.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Trotzdem ja zum Leben sagen: Ein Psycholog erlebt das Konzentrationslager , 1946

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize A přesto říci životu ano: Psycholog prožívá koncentrační tábor. Přihlašte se a napište ho.

tereza0319
06.05.2024 5 z 5

Pro ty, kterým připadá, že jejich život postrádá smysl. A pro ty, kterým dělá problém cítit vděčnost.

huhuhu
05.04.2024 5 z 5

Kniha útlá svým rozsahem, ale velká svým obsahem. Těžké téma, ale psané lehkým perem. Autor zde dává odpovědi na mnohé otázky, které jsem si již dříve kladla, když jsem něco četla o koncentračních táborech. O tom, jak lidská psychika funguje v takto extrémních podmínkách. Otázka dobra a zla. A hlavně co všechno může mít vliv na to, zda člověk přežije. Je fascinující, jak autor vše dokázal pojednat velmi objektivně, s odstupem a nadhledem, bez známek hořkosti a touhy po pomstě.

Jurajovamaka
16.03.2024 5 z 5

Ťažké čítanie na sobotu večer. Príbeh rozpráva svetoznámy neurológ a psychiater Viktor E. Frankl po prepustení z koncentračného tábora.
Kniha od svojho 1. vydania v r. 1946 obletela celý svet, predalo sa z nej viac ako 10mil kusov a bola preložená do viac ako 30 svetových jazykov.
Ak máte chuť na zmysluplné a náročnejšie čítanie ODPORÚČAM

Kořist, Ty chladné oči a další knižní novinky (11. týden)

12.03.2023

Kniha A přesto říci životu ano: Psycholog prožívá koncentrační tábor v seznamech

v Právě čtených29x
v Přečtených1 175x