1938 Neporaženi přehled

1938 Neporaženi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344496/bmid_1938-neporazeni-EQA-344496.jpg 5 35 35

1938 série

< 2. díl

Příběh této jedinečné historické mystifikace začíná přesně tam, kde skončila předchozí kniha 1938 Věrni zůstaneme - tedy v noci 30.září, těsně předtím, než zazněly první výstřely války o Československo. Po odmítnutí mnichovské dohody i kapitulace byla válka s Německem nevyhnutelná, už nebylo otázkou zda, nýbrž kdy. Dechberoucí popis osudového střetnutí, plný propracovaných detailů jednotlivých bojových operací a lidských příběhů, je však také zajímavou úvahou na téma národního uvědomění a pospolitosti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize 1938 Neporaženi. Přihlašte se a napište ho.

hanzmb
17.12.2023 4 z 5

Samozřejmě se tato kniha krásně čte každému Čechovi. Nebo alespoň těm, co by se nikdy nejeli do Mnichova omluvit. Navíc je proti Žábám zpracována mnohem realističtěji, takže to opravdu působí jen jako drobné odbočení ze skutečných událostí. Tu jednu * ale musím strhnout za literární zpracování. Autor zpracoval úžasné množství podkladů. A bohužel je chce všechny detailně využít. Takže jste neustále zásobování kvantem informací jak 7.PD ve spolupráci s 45.PD zaujali prostor původně plánovaný pro 27.PD. V čistě odborné literatuře snad, ale v románu? Podobně už jsem měl s tím problémy v Maxmiliánovi.

Winoga
19.05.2023 5 z 5

Zřejmě nebudu zcela objektivní, protože tato kniha je splněný sen všech bunkráků a podobných snílků. Československo v roce 1938 bojuje, pevnosti se většinou významně osvědčují a poskytují místo pro ofenzivu na jižním směru. Kniha se mi hodně líbila.

jan.para
28.11.2021 4 z 5

Historická fikce, která popisuje, jak by to vypadalo v roce 1938 kdybychom se bránili.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha 1938 Neporaženi v seznamech